Հայ խաղաղապահները վերադարձել են Հայաստան
21 Հունվարի, 2022 18:09Կոսովոյում խաղաղապահ առաքելությանը մասնակցած հայ զինվորականների հերթական զորախումբն օրերս վերադարձել է Հայաստան:
ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադում անցկացված դիմավորման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ զինված ուժերի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, Հայաստան այցելած ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության պատվիրակությունը, հյուրեր։
ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար, գնդապետ Ա. Մանգասարյանը ողջունել է անձնակազմին, շնորհակալություն հայտնել գերազանց ծառայության համար, մաղթել հաջողություններ հետագա առաքելությունների ընթացքում։

Армянские миротворцы вернулись в Армению
На днях в Армению вернулся очередной контингент армянских военнослужащих, участвующих в миротворческой миссии в Косово.
В торжественной церемонии встречи, состоявшейся в бригаде миротворческих сил Министерства обороны РА, приняли участие высокопоставленные представители Вооруженных сил РА, делегация Европейского командования США, посетившая Армению, гости.
Командующий бригады миротворческих сил Министерства обороны РА, полковник А. Мангасарян поприветствовал личный состав, поблагодарил их за отличную службу и пожелал им успехов в дальнейших миссиях.