Հայ խաղաղապահները վերադարձել են Հայաստան
21 Հունվարի, 2022 18:09Կոսովոյում խաղաղապահ առաքելությանը մասնակցած հայ զինվորականների հերթական զորախումբն օրերս վերադարձել է Հայաստան:
ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադում անցկացված դիմավորման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ զինված ուժերի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, Հայաստան այցելած ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության պատվիրակությունը, հյուրեր։
ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար, գնդապետ Ա. Մանգասարյանը ողջունել է անձնակազմին, շնորհակալություն հայտնել գերազանց ծառայության համար, մաղթել հաջողություններ հետագա առաքելությունների ընթացքում։

Armenian peacekeepers returned to Armenia
21 January, 2022 18:09Another contingent of Armenian servicemen participating in the peacekeeping mission in Kosovo has recently returned to Armenia.
The solemn welcoming ceremony held in the peacekeeping brigade of the RA Ministry of Defence was attended by high-ranking representatives of the RA Armed Forces, the delegation of the US European Command visiting Armenia, and guests.
Commander of the RA Ministry of Defence Peacekeeping Brigade, colonel A. Mangasaryan greeted the personnel, thanked them for the excellent service and wished them success in their future missions.