Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի նոր պետին
11 Հունվարի, 2022 11:05Հունվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի ղեկավար կազմին և կուրսանտներին է ներկայացրել կրթական հաստատության նոր պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանին։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ անհնար է գերագնահատել ռազմական կրթության դերը ժամանակակից և մարտունակ բանակի ձևավորման գործում և ընդգծել, որ այդ առումով, հայաստանյան ռազմակրթական հաստատությունները կարևոր առաքելություն ունեն իրականացնելու։ Պաշտպանության նախարարը վստահեցրել է, որ համալսարանի գործունեությունը մշտապես գտնվելու է իր ուշադրության կենտրոնում։
Սուրեն Պապիկյանը նաև շրջել է համալսարանի տարածքում, ծանոթացել կրթական պրոցեսի կազմակերպման առանձնահատկություններին և ուսումնական ծրագրերին, տվել հանձնարարականներ։

Сурен Папикян представил нового начальника Военного университета имени Вазгена Саргсяна
11 Января, 2022 11:0510 января министр обороны РА Сурен Папикян представил руководящему составу и курсантам Военного университета имени Вазгена Саргсяна нового начальника учебного заведения, полковника Артура Ерояна.
Глава оборонного ведомства отметил, что невозможно переоценить роль военного образования в формировании современной и боеспособной армии, подчеркнув, что в этой связи перед военно-учебными заведениями Армении возложена важная миссия. Министр обороны заверил, что деятельность университета всегда будет в центре его внимания.
Сурен Папикян также обошел территорию университета, ознакомился с особенностями организации учебного процесса и учебными планами, дал указания.