Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի նոր պետին
11 Հունվարի, 2022 11:05Հունվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի ղեկավար կազմին և կուրսանտներին է ներկայացրել կրթական հաստատության նոր պետ, գնդապետ Արթուր Երոյանին։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ անհնար է գերագնահատել ռազմական կրթության դերը ժամանակակից և մարտունակ բանակի ձևավորման գործում և ընդգծել, որ այդ առումով, հայաստանյան ռազմակրթական հաստատությունները կարևոր առաքելություն ունեն իրականացնելու։ Պաշտպանության նախարարը վստահեցրել է, որ համալսարանի գործունեությունը մշտապես գտնվելու է իր ուշադրության կենտրոնում։
Սուրեն Պապիկյանը նաև շրջել է համալսարանի տարածքում, ծանոթացել կրթական պրոցեսի կազմակերպման առանձնահատկություններին և ուսումնական ծրագրերին, տվել հանձնարարականներ։

Suren Papikyan introduced the new head of the Vazgen Sargsyan Military University
On January 10, RA Minister of Defenցe Suren Papikyan introduced the new head of the educational institution, Colonel Arthur Yeroyan to the leadership and cadets of the Vazgen Sargsyan Military University.
The head of the defense department noted that it is impossible to overestimate the role of military education in the formation of a modern and efficient army, emphasizing that in this regard, the Armenian military educational institutions have an important mission to carry out. The Minister of Defenցe assured that the activities of the university will always be in the center of his attention.
Suren Papikyan toured the territory of the university, got acquainted with the peculiarities of the educational process and curricula, gave instructions.