ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն այցելել է N զորամիավորում
30 Դեկտեմբերի, 2021 19:56Դեկտեմբերի 30-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն աշխատանքային այցով եղել է զորամիավորումներից մեկում։
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետին զեկուցվել է զորամիավորման պատասխանատվության տարածքում տիրող օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների և կատարված աշխատանքների վերաբերյալ:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ծանոթացել է դիրքերում ընթացող ամրաշինական աշխատանքներին, տվել համապատասխան հանձնարարականներ ծառայության կազմակերպման վերաբերյալ, շնորհավորել անձնակազմին գալիք Ամանորի կապակցությամբ։

The head of the General Staff of the RA Armed Forces visited N army corps
30 December, 2021 19:56On December 30, head of the General Staff of the RA Armed Forces, lieutenant general Artak Davtyan paid a working visit to one of the army corps.
The head of General Staff of the RA Armed Forces was informed about the operative situation in the area of responsibility of the army corps, the level of physical, combat and moral-psychological readiness of the personnel, the tasks set for the subdivisions, the work done.
Lieutenant-general Artak Davtyan got acquainted with the fortification works going on in the positions, gave relevant instructions on the organization of the service, congratulated the staff on the coming New Year.