24 Դեկտեմբերի, 2021 15:11Պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման, դրանց արդյունավետ կիրառման, ինչպես նաև պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության ընթացքում զորակոչիկների կարողությունների առավել արդյունավետ օգտագործման նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ։
2021թ․ ձմեռային զորակոչի ենթակա զորակոչիկները կարող են մասնակցել «1991» ստորաբաժանման Արհեստական բանականության խմբում ծառայության անցնելու համար մրցույթին՝ հետևյալ ուղղություններից մեկով․
1. մեքենայական ուսուցում,
2. տվյալների ճարտարագիտություն,
3. տվյալների վերլուծություն և վիճակագրություն
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող զորակոչիկները կարող են գրանցվել 1991.mil.am կայքում, կամ դիմել ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության համապատասխան տարածքային ստորաբաժանում՝ մինչև 2022թ. հունվարի 5-ը ներառյալ:

24 December, 2021 15:11The Ministry of Defence of the Republic of Armenia announces a competition for the creation of high-tech solutions in the defense system, their effective application, as well as the most effective use of conscripts' capabilities during compulsory military service.
Conscripts subject to the 2021 winter conscription can take part in the competition for the service in the Artificial Intelligence Group of the "1991" subdivisions in one of the following directions:
1. machine learning
2. data engineering;
3. Data analysis and statistics
Conscripts wishing to participate in the competition can register on the 1991.mil.am website, or apply to the relevant territorial subdivision of the conscription and mobilization service of the RA Ministry of Defence until January 5, 2022, inclusive.