ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
22 Դեկտեմբերի, 2021 16:39Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է Սուրեն Պապիկյանին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության ընթացքում կազմակերպության գործունեության գերակա ուղղությունները: Սուրեն Պապիկյանը շեշտել է, որ հայկական կողմի առաջնահերթություններից են լինելու ՀԱՊԿ գործունեության արդյունավետության բարձրացումն ու կատարելագործումը, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման խնդիրները:
Կողմերն ընդգծել են 2022 թվականի կարևորությունը Հավաքական անվտանգության մասին Պայմանագրի հոբելյանական 30-ամյակի և Հավաքական անվտանգության մասին Պայմանագրի կազմակերպության 20-ամյակի առումով և հաստատել, որ գալիք տարում պլանավորված միջոցառումներն իրականացվելու են առավել արդյունավետ՝ ի նպաստ ՀԱՊԿ անդամ երկրների փոխգործակցության բարձրացման և Կազմակերպության միջազգային դերակատարության ընդլայման:

Министр обороны Армении принял Генерального секретаря ОДКБ
22 Декабря, 2021 16:39В ходе встречи генсек ОДКБ поздравил Сурена Папикяна с вступлением в должность главы оборонного ведомства.
Собеседники обсудили приоритетные направления деятельности организации в период председательства Армении в ОДКБ.
Сурен Папикян подчеркнул, что среди приоритетов армянской стороны будут повышение и совершенствование эффективности деятельности ОДКБ, а также вопросы дальнейшего развития военной составляющей ОДКБ.
Стороны подчеркнули важность 2022 года в связи с 30-летием Договора о коллективной безопасности и 20-летием Организации Договора о коллективной безопасности и подтвердили, что запланированные на будущий год мероприятия будут проводиться более эффективно в интересах повышения взаимодействия стран-членов ОДКБ и расширения международной роли Организации.