ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
22 Դեկտեմբերի, 2021 16:39Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է Սուրեն Պապիկյանին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության ընթացքում կազմակերպության գործունեության գերակա ուղղությունները: Սուրեն Պապիկյանը շեշտել է, որ հայկական կողմի առաջնահերթություններից են լինելու ՀԱՊԿ գործունեության արդյունավետության բարձրացումն ու կատարելագործումը, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման խնդիրները:
Կողմերն ընդգծել են 2022 թվականի կարևորությունը Հավաքական անվտանգության մասին Պայմանագրի հոբելյանական 30-ամյակի և Հավաքական անվտանգության մասին Պայմանագրի կազմակերպության 20-ամյակի առումով և հաստատել, որ գալիք տարում պլանավորված միջոցառումներն իրականացվելու են առավել արդյունավետ՝ ի նպաստ ՀԱՊԿ անդամ երկրների փոխգործակցության բարձրացման և Կազմակերպության միջազգային դերակատարության ընդլայման:

The RA Minister of Defence received the CSTO Secretary General
22 December, 2021 16:39During the meeting, the CSTO Secretary General congratulated Suren Papikyan on assuming the post of Defence Minister.
The interlocutors discussed the priorities of the organization's activity during the RA chairmanship in the CSTO. Suren Papikyan stressed that one of the priorities of the Armenian side will be to increase and improve the efficiency of the CSTO activities, as well as the issues of further development of the CSTO military component.
The parties stressed the importance of 2022 for the 30th anniversary of the Collective Security Treaty and the 20th anniversary of the Collective Security Treaty Organization, and confirmed that the measures planned next year will be implemented more effectively in favor of increasing cooperation between the CSTO member states and expanding the international role of the Organization.