ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է լրագրողների հավատարմագրում
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է 2022թ. ընթացքում պաշտպանության նախարարության գործունեությունը լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում զանգվածային լրատվության միջոցների հավատարմագրման կարգի համաձայն ՝ անհրաժեշտ է մինչև 2021թ. դեկտեմբերի 30-ը ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն ներկայացնել պաշտոնական նամակ՝ լրատվամիջոցի տնօրենի կամ գլխավոր խմբագրի ստորագրությամբ և ԶԼՄ կնիքով (.pdf կամ .jpg ձևաչափով), որտեղ պետք է նշված լինեն.
դ) լրատվական գործունեություն իրականացնողի և լրագրողի էլեկտրոնային փոստի հասցեները, հեռախոսների ու հեռապատճեների համարները, փաստաթղթային լուսանկար` հավատարմաքարտի համար (.jpg ձևաչափով):
Հավատարմագրման ենթակա են յուրաքանչյուր լրատվամիջոցը ներկայացնող 2 լրագրող, 2 լուսանկարիչ կամ տեսագրման 2 օպերատոր:
Օտարերկրյա պետության օրենսդրության հիման վրա գործող լրատվական գործունեություն իրականացնողի ներկայացուցիչ լրագրողի հավատարմագրման համար դիմումին կից պետք է ներկայացնել նաև ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության կողմից տրված հավատարմագրման վկայականի պատճենը:
Դիմումները կարող են ուղարկվել նաև էլեկտրոնային փոստով` modpress@mil.am հասցեով:
Հավատարմագրման հետ կապված լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել 095 10-30-33 հեռախոսահամարով:

Министерство обороны РА объявляет аккредитацию журналистов
Министерство обороны РА объявляет аккредитацию журналистов, освещающих деятельность Министерства обороны в 2022г.
Согласно порядку аккредитации СМИ в МО РА, необходим до 30 декабря 2021 года подать официальное письмо в Управление информации и связей с общественностью Министерства обороны РА с подписью директора или главного редактора СМИ и с печатью СМИ (в формате .pdf или .jpg) с указанием:
а) Полное наименование, организационно-правовой статус, место нахождения юридического лица, осуществляющего медиа-деятельность. Если лицо, осуществляющее медиа-деятельность, является физическим лицом, его / ее фамилия, имя и адрес проживания,
б) имя, фамилия (по паспорту) журналиста, представляемого для аккредитации;
в) название (названия) средства массовой информации (СМИ), представленное журналистом;
г) адрес электронной почты средства массовой информации и журналиста, номера телефонов и факса, фото для удостоверения (в формате .jpg).
Аккредитации подлежат 2 журналиста, 2 фотографа или 2 оператора от каждого СМИ.
К заявлению об аккредитации журналиста, представляющего СМИ, действующего в соответствии с законодательством иностранного государства, должна быть приложена копия аттестата аккредитации, выданного Министерством иностранных дел Республики Армения.