ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է լրագրողների հավատարմագրում
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է 2022թ. ընթացքում պաշտպանության նախարարության գործունեությունը լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում զանգվածային լրատվության միջոցների հավատարմագրման կարգի համաձայն ՝ անհրաժեշտ է մինչև 2021թ. դեկտեմբերի 30-ը ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն ներկայացնել պաշտոնական նամակ՝ լրատվամիջոցի տնօրենի կամ գլխավոր խմբագրի ստորագրությամբ և ԶԼՄ կնիքով (.pdf կամ .jpg ձևաչափով), որտեղ պետք է նշված լինեն.
դ) լրատվական գործունեություն իրականացնողի և լրագրողի էլեկտրոնային փոստի հասցեները, հեռախոսների ու հեռապատճեների համարները, փաստաթղթային լուսանկար` հավատարմաքարտի համար (.jpg ձևաչափով):
Հավատարմագրման ենթակա են յուրաքանչյուր լրատվամիջոցը ներկայացնող 2 լրագրող, 2 լուսանկարիչ կամ տեսագրման 2 օպերատոր:
Օտարերկրյա պետության օրենսդրության հիման վրա գործող լրատվական գործունեություն իրականացնողի ներկայացուցիչ լրագրողի հավատարմագրման համար դիմումին կից պետք է ներկայացնել նաև ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության կողմից տրված հավատարմագրման վկայականի պատճենը:
Դիմումները կարող են ուղարկվել նաև էլեկտրոնային փոստով` modpress@mil.am հասցեով:
Հավատարմագրման հետ կապված լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել 095 10-30-33 հեռախոսահամարով:

The Ministry of Defense of the Republic of Armenia announces the accreditation of journalists
The RA Ministry of Defense announces the accreditation of journalists covering the activities of the Ministry of Defense in 2022.
According to the procedure for media accreditation in the RA Ministry of Defense, by December 30, 2021, it is necessary to submit an official letter to the Information and Public Relations Department of the RA Ministry of Defense signed by the director or editor-in-chief of the media and with a media stamp (in .pdf or .jpg format) stating:
a) The full name, organizational-legal status, location of the legal entity carrying out media activities. If the person carrying out media activities is an individual, his / her last name, first name and residence address,
b) name, surname (according to the passport) of the journalist to be presented for accreditation;
c) the name (s) of the media outlet (media) presented by the journalist;
d) e-mail addresses of the media outlet and journalist, telephone and fax numbers, photo for the identification (in .jpg format).
2 journalists, 2 photographers or 2 cameramen representing each media outlet are subject to accreditation.
A copy of the accreditation certificate issued by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia must be attached to the application for accreditation of a journalist representing a media outlet operating in accordance with the legislation of a foreign country.