Կայացել է շրջանավարտների ավարտական վկայագրերի հանձնման արարողություն
1 Դեկտեմբերի, 2021 11:02Նոյեմբերի 30-ին կայացել է ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի 2020-2021 ուսումնական տարվա շրջանավարտների ավարտական վկայագրերի հանձնման արարողությունը։
Վկայագրերն ու խորհրդանշական սպայական դաշույնները ֆակուլտետի շրջանավարտներին է հանձնել պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։
Իր խոսքում Արման Սարգսյանն ընդգծել է, որ գիտական մտքի և արդի տեխնոլոգիաների դարաշրջանում մարտունակ կարող են լինել բացառապես գրագետ և ուսյալ սպաներով համալրված բանակները։

Состоялась церемония вручения аттестатов
1 Декабря, 2021 11:0230 ноября состоялась церемония вручения аттестатов выпускников 2020-2021 учебного года командно-штабного факультета Военного университета имени Вазгена Саргсяна Министерства обороны РА.
Заместитель министра обороны Арман Саргсян вручил выпускникам факультета сертификаты и символические офицерские кинжалы.
В своем выступлении Арман Саргсян подчеркнул, что в век научной мысли и современных технологий боеспособными могут быть только армии, укомплектованные грамотными и образованными офицерами.