Կայացել է շրջանավարտների ավարտական վկայագրերի հանձնման արարողություն
1 Դեկտեմբերի, 2021 11:02Նոյեմբերի 30-ին կայացել է ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի 2020-2021 ուսումնական տարվա շրջանավարտների ավարտական վկայագրերի հանձնման արարողությունը։
Վկայագրերն ու խորհրդանշական սպայական դաշույնները ֆակուլտետի շրջանավարտներին է հանձնել պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։
Իր խոսքում Արման Սարգսյանն ընդգծել է, որ գիտական մտքի և արդի տեխնոլոգիաների դարաշրջանում մարտունակ կարող են լինել բացառապես գրագետ և ուսյալ սպաներով համալրված բանակները։

The ceremony of handing over the graduation certificates
1 December, 2021 11:02On November 30, the graduation ceremony of the graduates of the 2020-2021 academic year of the command and staff Faculty of the Military University after Vazgen Sargsyan of the RA Ministry of Defence took place.
Deputy Minister of Defence Arman Sargsyan handed the certificates and symbolic officer daggers to the graduates of the faculty.
In his speech, Arman Sargsyan emphasized that in the age of scientific thought and modern technologies, only armies staffed with competent and educated officers can be combat-ready.