Ստանիսլավ Զասի շնորհավորական ուղերձը Սուրեն Պապիկյանին
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս՝ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ։
Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունների կողմից Ձեր հանդեպ ցուցաբերված վստահությունը վկայում է կառավարման ոլորտում Ձեր ունակությունների, մասնագիտական ձեռքբերումների, խորը գիտելիքների և կուտակած գործնական փորձի գնահատման մասին։
Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերը երկրի անվտանգության ապահովման և պետական ինքնիշխանության կարևոր գործոն է հանդիսանում, ինչպես նաև կարևոր օղակ՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության համակարգում։
Հարգելի Սուրեն Ռաֆիկի.
Մաղթում ենք Ձեզ առողջություն և հաջողություն Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի ամրապնդմանը և ՀԱՊԿ շրջանակում ռազմական համագործակցության զարգացմանը միտված պատասխանատու գործունեության ընթացքում»։

Поздравительное послание Станислава Зася Сурену Папикяну
26 Ноября, 2021 15:53Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась направил поздравительное послание министру обороны РА Сурену Папикяну. В послании, в частности, говорится:
"Уважаемый Сурен Рафикович!
Примите мои искренние поздравления в связи с Вашим назначением на должность министра обороны Республики Армения.
Доверие к вам со стороны властей Республики Армения свидетельствует о Ваших способностях в сфере управления, профессиональных достижениях, глубоких знаниях и оценке накопленного практического опыта.
Вооруженные Силы Республики Армения являются важным фактором обеспечения безопасности страны и государственного суверенитета, а также важным звеном в системе коллективной безопасности ОДКБ.
Уважаемый Сурен Рафикович!
Желаем Вам здоровья и удачи в ответственной деятельности, направленной на укрепление Вооруженных Сил Республики Армения и развитие военного сотрудничества в рамках ОДКБ".