Ստանիսլավ Զասի շնորհավորական ուղերձը Սուրեն Պապիկյանին
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս՝ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ։
Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունների կողմից Ձեր հանդեպ ցուցաբերված վստահությունը վկայում է կառավարման ոլորտում Ձեր ունակությունների, մասնագիտական ձեռքբերումների, խորը գիտելիքների և կուտակած գործնական փորձի գնահատման մասին։
Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերը երկրի անվտանգության ապահովման և պետական ինքնիշխանության կարևոր գործոն է հանդիսանում, ինչպես նաև կարևոր օղակ՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության համակարգում։
Հարգելի Սուրեն Ռաֆիկի.
Մաղթում ենք Ձեզ առողջություն և հաջողություն Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի ամրապնդմանը և ՀԱՊԿ շրջանակում ռազմական համագործակցության զարգացմանը միտված պատասխանատու գործունեության ընթացքում»։

Congratulatory message of Stanislav Zas to Suren Papikyan
CSTO Secretary General Stanislav Zas sent a congratulatory message to RA Minister of Defense Suren Papikyan. The message, in particular, reads:
"Dear Suren Papikyan
Please accept my sincere congratulations on Your appointment as Minister of Defense of the Republic of Armenia.
The trust shown to You by the authorities of the Republic of Armenia testifies to the assessment of your management skills, professional achievements, deep knowledge and  accumulated practical experience.
The Armed Forces of the Republic of Armenia are an important factor in ensuring the country's security and state sovereignty, as well as an important link in the CSTO collective security system.
Dear Suren Papikyan
We wish you health and success in your responsible activities to strengthen the Armed Forces of the Republic of Armenia and develop military cooperation within the framework of the CSTO. "