Արման Անդրեասյանը նվաճել է ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի չեմպիոնի կոչումը
23 Նոյեմբերի, 2021 16:08ՀՀ ԶՈւ ներկայացուցիչը նվաճել է չեմպիոնի կոչումը Թեհրանում ընթացող ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնությունում։ Ազատ ոճի 70 կգ քաշային ըմբիշների պայքարում Արման Անդրեասյանը հաղթել է բոլոր մրցակիցներին եւ արժանացել ոսկե մեդալի:
Մարզիկ-զինծառայողներ Մհեր Մարկոսյանը (86 կգ) և Հրայր Ալիխանյանը (79 կգ) նվաճել են աշխարհի փոխչեմպիոնի կոչումներ եւ արժանացել արծաթե մեդալների: Հարություն Մանուկյանը (61 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը (92 կգ) և Լյովա Գևորգյանը (125 կգ) արժանացել են բրոնզե մեդալների:
Հայաստանի պատվիրակության ազատ ոճայինները, ընդհանուր առմամբ, նվաճելով 1 ոսկե, 2 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ՝ թիմային հաշվարկով գրավել են 3-րդ տեղը (1-ին տեղ՝ Ռուսաստանի Դաշնություն, 2-րդ տեղ՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետություն):

Arman Andreasyan won the title of World Wrestling Military Champion
23 November, 2021 16:08The representative of the RA Armed Forces won the title of champion at the World Wrestling Military Championship taking place in Tehran. Arman Andreasyan defeated all his rivals in the 70 kg freestyle wrestling competition and won a gold medal.
Athletes-servicemen Mher Markosyan (86 kg) and Hrayr Alikhanyan (79 kg) won the titles of vice-champion of the world and won silver medals. Harutyun Manukyan (61 kg), Hovhannes Mkhitaryan (92 kg) and Lyova Gevorgyan (125 kg) won bronze medals.
The freestyle wrestlers of the Armenian delegation, winning 1 gold, 2 silver and 5 bronze medals, took the 3rd place in the team event (1st place - Russian Federation, 2nd place - Islamic Republic of Iran).