Արման Անդրեասյանը նվաճել է ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի չեմպիոնի կոչումը
23 Նոյեմբերի, 2021 16:08ՀՀ ԶՈւ ներկայացուցիչը նվաճել է չեմպիոնի կոչումը Թեհրանում ընթացող ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնությունում։ Ազատ ոճի 70 կգ քաշային ըմբիշների պայքարում Արման Անդրեասյանը հաղթել է բոլոր մրցակիցներին եւ արժանացել ոսկե մեդալի:
Մարզիկ-զինծառայողներ Մհեր Մարկոսյանը (86 կգ) և Հրայր Ալիխանյանը (79 կգ) նվաճել են աշխարհի փոխչեմպիոնի կոչումներ եւ արժանացել արծաթե մեդալների: Հարություն Մանուկյանը (61 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը (92 կգ) և Լյովա Գևորգյանը (125 կգ) արժանացել են բրոնզե մեդալների:
Հայաստանի պատվիրակության ազատ ոճայինները, ընդհանուր առմամբ, նվաճելով 1 ոսկե, 2 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ՝ թիմային հաշվարկով գրավել են 3-րդ տեղը (1-ին տեղ՝ Ռուսաստանի Դաշնություն, 2-րդ տեղ՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետություն):

Арман Андреасян завоевал титул чемпиона мира по борьбе среди военных
23 Ноября, 2021 16:08На проходящем в Тегеране военном чемпионате мира по борьбе представитель Вооруженных сил РА завоевал титул чемпиона. В соревнованиях по вольной борьбе до 70 кг Арман Андреасян победил всех своих соперников и завоевал золотую медаль.
Спортсмены-военнослужащие Мгер Маркосян (86 кг) и Грайр Алиханян (79 кг) завоевали титулы вице-чемпиона мира и удосоились серебряных медалей. Бронзовые медали завоевали Арутюн Манукян (61 кг), Оганнес Мхитарян (92 кг) и Лева Геворгян (125 кг).
В общекомандном зачете борцы вольного стиля армянской делегации, завоевав 1 золотую, 2 серебряные и 5 бронзовых медалей, заняли 3 место (1 место - Российская Федерация, 2 место - Исламская Республика Иран).