16 Նոյեմբերի, 2021 17:56Ժամը 17։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, ուր այսօր հարձակում էին նախաձեռնել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ։ Մարտերի ինտենսիվությունը չի թուլացել։ Հակառակորդը շարունակում է կիրառել հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի անձնակազմի մեծաթիվ կորուստներ, զրահատեխնիկայի շուրջ մեկ տասնյակ միավոր ոչնչացվել կամ շարքից դուրս է բերվել։ Հայկական կողմը նույնպես կորուստներ ունի։ Տվյալները ճշտվում են։ ՀՀ ԶՈՒ 12 զինծառայող՝ 7 պայմանագրային և 5 ժամկետային գերեվարվել են։ Պաշտպանության նախարարությունը կշարունակի պարբերաբար հանդես գալ իրադրության վերաբերյալ հաղորդագրություններով։

16 November, 2021 17:56As of 17:00, the situation in the eastern border zone of the Republic of Armenia, where the subdivisions of the Azerbaijani Armed Forces were launching an attack today, continues to be extremely tense. The intensity of the battles has not decreased. The enemy continues to use artillery, armored vehicles, firearms of different calibers.
As a result of the retaliatory actions of the Armenian side, the enemy has a large number of personnel losses, about a dozen units of armored vehicles have been destroyed or taken out of service. The Armenian side also has losses. The data is being verified. 12 servicemen of the RA Armed Forces - 7 contract soldiers and 5 conscripts were captured. The Ministry of Defence will continue to make regular reports on the situation.