16 Նոյեմբերի, 2021 17:56Ժամը 17։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, ուր այսօր հարձակում էին նախաձեռնել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ։ Մարտերի ինտենսիվությունը չի թուլացել։ Հակառակորդը շարունակում է կիրառել հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի անձնակազմի մեծաթիվ կորուստներ, զրահատեխնիկայի շուրջ մեկ տասնյակ միավոր ոչնչացվել կամ շարքից դուրս է բերվել։ Հայկական կողմը նույնպես կորուստներ ունի։ Տվյալները ճշտվում են։ ՀՀ ԶՈՒ 12 զինծառայող՝ 7 պայմանագրային և 5 ժամկետային գերեվարվել են։ Պաշտպանության նախարարությունը կշարունակի պարբերաբար հանդես գալ իրադրության վերաբերյալ հաղորդագրություններով։

16 Ноября, 2021 17:56
По состоянию на 17:00 ситуация в восточной пограничной зоне Республики Армения, где сегодня начали наступление подразделения Вооруженных сил Азербайджана, продолжает оставаться крайне напряженной. Интенсивность боев не снизилась. Противник продолжает применять артиллерию, бронетехнику и огнестрельное оружие разного калибра.
. В результате ответных действий армянской стороны противник несет большие потери личного состава, около десятка единиц бронетехники уничтожено или выведено из строя. У армянской стороны тоже есть потери. Данные проверяются. 12 военнослужащих ВС РА - 7 контрактников и 5 призывников, попали в плен. Минобороны продолжит регулярно выступать с сообщениями  о ситуации.