12 Նոյեմբերի, 2021Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Կիշան Դան Դևալին և ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Ռաջեշ Պուշկարին (նստավայրը` ք.Մոսկվա):
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է բրիգադի գեներալ Պուշկարին Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ` նշելով, որ Հնդկաստանի կցորդի հավատարմագրումը լուրջ քայլ է երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության զարգացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը հաստատել են, որ առկա են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներ, որոնք պետք է ամրագրվեն համագործակցության մասին համաձայնագրերով: Կարևորվել է նաև բարձր մակարդակով փոխադարձ այցելությունների իրականացումը։

12 November, 2021 17:18On November 12, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to the Republic of Armenia Mr. Kishan Dan Dewal and the newly appointed military attaché of India to the Republic of Armenia, brigadier general Rajesh Pushkar (residence in Moscow).
The Minister of Defence congratulated brigadier general Pushkar on his accreditation in Armenia, noting that the accreditation of the Indian attaché is a serious step towards the development of defence cooperation between the two countries.
Issues related to bilateral cooperation in the field of defence were discussed during the meeting. The parties reaffirmed that there are a number of areas of mutual interest that should be enshrined in cooperation agreements. The importance of reciprocal high-level visits was also indicated.