12 Նոյեմբերի, 2021Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Կիշան Դան Դևալին և ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Ռաջեշ Պուշկարին (նստավայրը` ք.Մոսկվա):
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է բրիգադի գեներալ Պուշկարին Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ` նշելով, որ Հնդկաստանի կցորդի հավատարմագրումը լուրջ քայլ է երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության զարգացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը հաստատել են, որ առկա են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներ, որոնք պետք է ամրագրվեն համագործակցության մասին համաձայնագրերով: Կարևորվել է նաև բարձր մակարդակով փոխադարձ այցելությունների իրականացումը։

12 Ноября, 2021 17:1812 ноября Министр обороны Республики Армения Аршак Карапетян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в Республике Армения, господина Кишана Дана Деваля и новоназначенного военного атташе Индии в Республике Армения, бригадного генерала Раджеша Пушкаря (резиденция в Москве).
Министр обороны поздравил бригадного генерала Пушкаря с аккредитацией в Армении, отметив, что аккредитация индийского атташе является серьезным шагом на пути развития оборонного сотрудничества между двумя странами.
В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества в сфере обороны. Стороны подтвердили, что существует ряд областей, представляющих взаимный интерес, которые должны быть закреплены в соглашениях о сотрудничестве. Обозначена также важность взаимных визитов на высоком уровне.