Հիշատակի արարողություն «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում
25 Հոկտեմբերի, 2021 17:58Հոկտեմբերի 25-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի է ունեցել Արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված Պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Սարգսյանի և Արցախի հերոս, Պաշտպանության բանակի գնդապետ Սերգեյ Շաքարյանի մահվան տարելիցին նվիրված հիշատակի արարողություն:
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Կամո Քոչունցը, բարձրաստիճան զինվորականներ, մարտական ընկերներ և հարազատներ, ովքեր հարգանքի տուրք են մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում զոհված զինծառայողների հիշատակին և ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին։
Անցկացվել է հոգեհանգստի կարգ, ներկայացվել են զոհված զինվորականների անցած հերոսական մարտական ուղին և կատարած սխրանքը։

Commemoration ceremony in "Yerablur" military pantheon
25 October, 2021 17:58On October 25, the Yerablur Military Pantheon hosted a commemoration ceremony dedicated to the anniversary of the death of deputy commander of the Defense Army, colonel Arthur Sargsyan and Artsakh Hero, Defense Army Colonel Sergey Shakaryan, who died in the 44-day Artsakh war.
The event was attended by the first deputy head of General Staff of the RA Armed Forces, lieutenant general Kamo Kochunts, high-ranking servicemen, military friends and relatives, who paid tribute to the memory of servicemen killed during the defense of the Motherland and laid flowers at their graves.
A requiem service was held, the heroic military path and heroism of the fallen soldiers were presented.