Ռազմական համալսարանում անցկացվել է հիշատակի միջոցառում
19 Հոկտեմբերի, 2021 17:04Ի հիշատակ 44-օրյա պատերազմում անմահացած հայորդիների՝ հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետում անցկացվել է ոգեկոչման և հիշատակի միջոցառում։
ՀՀ զինված ուժերի հոգևոր առաջնորդ Տեր Մովսես վարդապետ Սարգսյանի հանդիսապետությամբ ռազմական համալսարանի զոհված շրջանավարտների հիշատակին նվիրված խաչքար-հուշակոթողի մոտ մատուցվել է հոգեհանգստյան կարգ։
Միջոցառման ընթացքում Ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի տեսակոնֆերանսի սրահը և լսարաններից մեկն անվանակոչվել են Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում անմահացած սպաներ, «Մարտական խաչ» շքանշանի ասպետներ, գնդապետ Արթուր Սարգսյանի և փոխգնդապետ Արման Դրմեյանի անուններով։

A memorial event was held at the Military University
19 October, 2021 17:04On October 19 a memorial event was held at the Command and Staff Faculty of the Military University after Vazgen Sargsyan in memory of the sons of Homeland who died in the 44-day war.
A requiem service was held at the khachkar-memorial dedicated to the memory of the fallen graduates of the Military University under the chairmanship of the spiritual leader of the RA Armed Forces, Father Movses Sargsyan.
During the event, the video conference hall and an auditorium of the Command and Staff Faculty of the Military University were named after immortal officers, who died in the battles for the defence of the Motherland, knights of the "Combat Cross" order, colonel Arthur Sargsyan and lieutenant colonel Arman Drmeyan.