Ռազմական համալսարանում անցկացվել է հիշատակի միջոցառում
19 Հոկտեմբերի, 2021 17:04Ի հիշատակ 44-օրյա պատերազմում անմահացած հայորդիների՝ հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետում անցկացվել է ոգեկոչման և հիշատակի միջոցառում։
ՀՀ զինված ուժերի հոգևոր առաջնորդ Տեր Մովսես վարդապետ Սարգսյանի հանդիսապետությամբ ռազմական համալսարանի զոհված շրջանավարտների հիշատակին նվիրված խաչքար-հուշակոթողի մոտ մատուցվել է հոգեհանգստյան կարգ։
Միջոցառման ընթացքում Ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի տեսակոնֆերանսի սրահը և լսարաններից մեկն անվանակոչվել են Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում անմահացած սպաներ, «Մարտական խաչ» շքանշանի ասպետներ, գնդապետ Արթուր Սարգսյանի և փոխգնդապետ Արման Դրմեյանի անուններով։

В Военном университете прошло мероприятие памяти
19 Октября, 2021 17:0419 октября на командно-штабном факультете Военного университета имени Вазгена Саргсяна состоялось мероприятие памяти, посвященное памяти армян, погибших в 44-дневной войне.
Под председательством духовного предводителя Вооруженных сил РА отца Мовсеса Саргсяна прошла служба панихиды у хачкара-мемориала, посвященного памяти погибших выпускников Военного университета.
В ходе мероприятия зал видеоконференцсвязи и одна из аудиторий командно-штабного факультета военного университета были названы в честь бессмертных офицеров, погибших в боях за защиту Родины, кавалеров ордена «Боевой крест» полковника Артура Саргсяна и подполковника Арман Дрмеяна.