18 Հոկտեմբերի, 2021 21:45Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը հանդիպել է 44-օրյա պատերազմում զոհված, անհայտ կորած, կամ գերության մեջ հայտված զինծառայողների և կամավորականների հարազատներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անհայտ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքներին, ինչպես նաև զոհվածերի շիրիմների բարեկարգմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։ ՀՀ պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է հանդիպման մասնակիցների կողմից բարձրացրած խնդիրներին ու մտահոգություններին և պատասխանել նրանց հարցերին: Արշակ Կարապետյանը վստահեցրել է, որ նշված խնդիրները գտնվում են ինչպես իր, այնպես էլ երկրի վարչապետի և ամբողջ կառավարության անմիջական ուշադրության կենտրոնում, և դրանց լուծման վերաբերյալ պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տրված են հստակ հանձնարարականներ։

18 Октября, 2021 21:4518 октября министр обороны РА Аршак Карапетян встретился с родственниками военнослужащих и добровольцев, погибших, пропавших без вести или попавших в плен в ходе 44-дневной войны.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, связанных с поисковыми работами пропавших без вести военнослужащих, а также благоустройством могил погибших. Министр обороны РА ознакомился с поднятыми участниками встречи вопросами и опасениями и ответил на их вопросы. Аршак Карапетян заверил, что отмеченные проблемы находятся в непосредственном центре внимания как его самого, так и премьер-министра страны и всего правительства, и руководителям ответственных подразделений даны четкие указания по их решению.