ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ
18 Հոկտեմբերի, 2021 19:37Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում բարեփոխումների հայեցակարգի, վերջինիս դրույթների իրականացումն ապահովող ծրագիր-ժամանակացույցի մշակման միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում ներկայացվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում բարեփոխումների հայեցակարգի հաստատման գործընթացը, քննարկվել հայեցակարգի իրականացումն ապահովող ծրագիր-ժամանակացույցի միջոցառումները:
Հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը նիստի մասնակիցներին հանձնարարականներ է տվել բարեփոխումների հայեցակարգի հաստատման գործընթացի ամփոփման և հանձնաժողովի հետագա աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ:

В административном комплексе Министерства обороны РА состоялось заседание межведомственной комиссии
18 октября в административном комплексе Министерства обороны РА состоялось очередное заседание межведомственной комиссии по разработке концепции реформ в вооруженных силах Республики Армения, а также график, обеспечивающей выполнении ее положений.
В ходе заседания был представлен процесс утверждения концепции реформ в Вооруженных силах Республики Армения, обсуждены программно-календарные мероприятия, обеспечивающие реализацию концепции.
Председатель комиссии, министр обороны Аршак Карапетян дал поручения участникам заседания по подведению итогов процесса утверждения концепции реформ и организации дальнейшей работы комиссии.