Այցելություն ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
17 Նոյեմբերի, 2016 18:18ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի պետ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, գեներալ-լեյտենանտ Հայկ Քոթանջյանը հյուրերին է ներկայացրել համալսարանի առաքելությունը, նպատակն ու հիմնական խնդիրները, գիտակրթական ծրագրերը: Նշվել է, որ ՊԱՀՀ-ում զգալի տեղ է հատկացվում կիբեռանվտանգությանը և տեղեկատվական ռեսուրսների կառավարմանը: Դրանց է միտված նաև ՊԱՀՀ-ի Ազգային անվտանգության քաղաքականության և տեղեկատվական-հաղորդակցային տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիման վրա Կիբեռանվտանգության և տեղեկատվական ռեսուրսների կառավարման ինստիտուտի ստեղծման ծրագիրը:
ՆԱՏՕ-ի պաշտոնյաները բարձր են գնահատել Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի կրթական և հետազոտական և ծրագրերը` վստահություն հայտնելով, որ դրանք էականորեն կնպաստեն ՀՀ պաշտպանական-անվտանգային համակարգի արդիականացմանը:

Visit to the National Defense Research University of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia
17 November, 2016 18:18The head of the National Defense Research University of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, doctor of political science, professor, general-lieutenant Hayk Kotanjyan presented the guests with the university's mission, goal, main issues of interest, and curriculum. It was noted that a special place is reserved at the NDRU , for cyber-security and IT resource management. This is the basis for the creation of the Cybersecurity and IT Resources Management institute, on the foundation of the National Security Policy and IT-Communication Technologies Center of the NDRU.
The NATO officials expressed high regard for the research and educational programs implemented at the NDRU, expressing hopes that they will contribute to the modernization of the defense-security systems of the Republic Armenia.