19 Օգոստոսի, 2021 15:23Օգոստոսի 19-ին 3-րդ զորամիավորման զորամասերում հանդիսավոր միջոցառումներով մեկնարկել է 2021 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակը։
Զորամիավորման հրամանատարը շնորհավորել է անձնակազմին ուսումնական փուլի մեկնարկի առթիվ, ներկայացրել առաջնային խնդիրները, հորդորել առանձնակի ուշադրություն դարձնել մարտական պատրաստությանը, լինել միշտ զգոն և պատրաստ` պատվով պաշտպանելու մեր հանրապետության հյուսիսարևելյան սահմանները։
Ուսումնական նոր փուլի մեկնարկի հանդիսավոր արարողություններին հաջորդել են մարտավարաշարային պարապմունքները։

19 August, 2021 15:23
On August 19 in the military units of the 3rd army corps the second half of the 2021 academic year started with solemn events.
The commander of the army corps congratulated the personnel on the beginning of the educational stage, presented the priority issues, urged to pay special attention to combat readiness, to always be vigilant and ready to defend the north-eastern borders of our republic with honor.
The solemn ceremonies of the beginning of the new educational stage were followed by tactical-drill trainings.