24 Հունիսի, 2021 14:06
3-րդ զորամիավորումում հունիսի 23-ին հանդիսավորությամբ նշվել է զորամիավորման կազմավորման 25-րդ տարեդարձը։ Ենթակա զորամասերի հրամանատարները ներկայացրել են զորամիավորման անցած ուղին և ձեռքբերումները՝ ընդգծելով, որ այն մշտապես փառքով և մեծ պատասխանատվությամբ է իրականացրել հայրենիքի սահմանները անվտանգ պահելու դժվարին, բայց պատվաբեր գործը:
Հրամանատարները նշել են նաև, որ 25-ամյակը ևս մեկ առիթ է հետադարձ հայացք նետելու և իրավամբ հպարտանալու զորամիավորման անցած ճանապարհով, քանի որ ինչպես Արցախյան ազատամարտի տարիներին, այնպես էլ հուլիսյան մարտերում և վերջին  պատերազմի ընթացքում զորամիավորման զինվորներն ու սպաները պատվով են կատարել առաջադրված մարտական խնդիրները։
Միջոցառման ընթացքում տեղի է ունեցել նաև պարգևատրման արարողություն, որի ընթացքում ենթակա զորամասերի զինծառայողները մարտական պատրաստության բարձր ցուցանիշների, բարեխիղճ ծառայության և օրինակելի զինվորական կարգապահության համար արժանացել են պատվոգրերի։ Հանդիսավոր միջոցառումը եզրափակվել է զորամիավորման ստորաբաժանումների զորահանդեսով:

On June 23, the 25th anniversary of the formation of the army corps was solemnly celebrated in the 3rd army corps. The commanders of the subordinate military units presented the path of the army corps, the achievements, emphasizing that it has always carried out the difficult but honorable task of keeping the borders of the homeland safe with honor and great responsibility.
The commanders noted that the 25th anniversary is an opportunity to look back and be rightfully proud of the path of the army corps, as both during the years of the Artsakh liberation war and in the July battles and during the last war, the soldiers and officers of the military unit honorably performed assigned combat missions.
During the event, an award ceremony was also held, during which the servicemen of the subordinate military units were awarded certificates for high levels of combat readiness, conscientious service and exemplary military discipline. The solemn event ended with a military parade of army corps subdivisions.