5 Հունիսի, 2021 17:38
Հունիսի 5-ին ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում տեղի է ունեցել 2020-2021 ուսումնական տարվա շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր արարողությունը:
Ռազմաուսումնական հաստատությունն ավարտելու կապակցությամբ շրջանավարտներին շնորհավորել, անվտանգ ու խաղաղ ծառայություն են մաղթել ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանը, ռազմական համալսարանի պետ, գնդապետ Խաչատուր Խաչատրյանը, շրջանավարտների հարազատներ։
Շրջանավարտները հրաժեշտ են տվել համալսարանի մարտական դրոշին, ավարտական փաստաթղթերի հետ ստացել խորհրդանշական սպայական դաշույններ։

On June 5, a solemn graduation ceremony for the graduates of the 2020-2021 academic year was held at the Military University of the RA Defence Ministry named after V. Sargsyan.
The first deputy head of the General Staff of the RA Armed Forces, Major General Arshak Karapetyan, the head of the Military University, Colonel Khachatur Khachatryan, the relatives of the graduates congratulated the graduates on the occasion of the graduation from the Military university, and wished them safe and peaceful service.
Graduates said goodbye to the battle flag of the university and along with graduation documents received symbolic officer daggers.