27 Հոկտեմբերի, 2020 11:32
Հոկտեմբերի 27-ի առավոտյան, ժամը 10:00-10:15-ի սահմաններում, հերթական անգամ խախտելով հրադադարի ռեժիմը, ադրբեջանական կողմը անօդաչուներով (որոնցից մեկն ընկել է ՀՀ տարածքում) և հրթիռահրետանային միջոցներով հրետակոծել է Իրանի հետ ՀՀ հարավային սահմանի հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը:
Արձանագրելով հրադադարի ռեժիմի հերթական խախտումը և ՀՀ պետական սահմանի հրետակոծությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ստիպված է լինելու պատասխան հարվածներ հասցնել ադրբեջանական ուժերի ուղղությամբ:

27 October, 2020 11:32
On the morning of October 27, at around 10:00-10:15, once again violating the ceasefire regime, the Azerbaijani side shelled the positions of the Armenian frontier post of the crossing point of the southern border of Armenia with Iran using drones (one of which fell in the territory of the Republic of Armenia) and rocket artillery assets.
Recording another violation of the ceasefire regime and shelling of the RA state border, the RA Ministry of Defence announces that it will have to retaliate against the Azerbaijani forces.