18 Սեպտեմբերի, 2020 17:16
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է պարբերաբար դիմումներ ստանալ լրատվամիջոցներից և կազմակերպություններից՝ զինված ուժերի զորամասերում հարցազրույցներ և նկարահանումներ իրականացնելու վերաբերյալ։ Ընդ որում՝ արձանագրվել են նաև առանց նախնական համաձայնեցման զորամասեր մուտք գործելու փորձեր։
Հարկ ենք համարում ևս մեկ անգամ հիշեցնել, որ կորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված, զինված ուժերում գործում են մի շարք սահմանափակումներ, մասնավորապես՝ արգելված են այցելությունները զորամասեր, զինվորական հաստատություններ, կառույցներ։ Սահմանափակումը գործում է նաև լրատվամիջոցների համար։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է մինչև հայտարարված կարանտինի ավարտը (2021թ․ հունվարի 11-ը) չդիմել նկարահանումների իրականացման համար և ըմբռնումով մոտենալ գործող սահմանափակումներին։

18 September, 2020 17:16
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia continues to periodically receive applications from the media and organizations about conducting interviews and shooting in the military units of the Armed Forces. Moreover, the attempts were made to enter the military units without prior consent.
We consider it necessary to remind once again that because of the coronavirus pandemic, there are a number of restrictions in the Armed Forces, in particular, the visits to the military units, military institutions, structures are prohibited. The restriction also applies to the media.
The Ministry of Defence once again urges not to apply for shooting until the end of the announced quarantine (January 11, 2021) and approach the current restrictions with understanding.