18 Սեպտեմբերի, 2020 17:16
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է պարբերաբար դիմումներ ստանալ լրատվամիջոցներից և կազմակերպություններից՝ զինված ուժերի զորամասերում հարցազրույցներ և նկարահանումներ իրականացնելու վերաբերյալ։ Ընդ որում՝ արձանագրվել են նաև առանց նախնական համաձայնեցման զորամասեր մուտք գործելու փորձեր։
Հարկ ենք համարում ևս մեկ անգամ հիշեցնել, որ կորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված, զինված ուժերում գործում են մի շարք սահմանափակումներ, մասնավորապես՝ արգելված են այցելությունները զորամասեր, զինվորական հաստատություններ, կառույցներ։ Սահմանափակումը գործում է նաև լրատվամիջոցների համար։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է մինչև հայտարարված կարանտինի ավարտը (2021թ․ հունվարի 11-ը) չդիմել նկարահանումների իրականացման համար և ըմբռնումով մոտենալ գործող սահմանափակումներին։

18 Сентября, 2020 17:16
Министерство обороны РА продолжает регулярно получать заявления от СМИ и организаций о проведении интервью и съемок в воинских частях вооруженных сил. Более того, предпринимались попытки проникнуть в воинские части без предварительного согласия.
Считаем необходимым еще раз напомнить, что в связи с эпидемией коронавируса в вооруженных силах действует ряд ограничений, в частности, запрещено посещение воинских частей, военных учреждений, структур. Ограничение распространяется и на СМИ.
Министерство обороны еще раз призывает не подавать заявки на съемки до окончания объявленного карантина (11 января 2021 года) и с пониманием подойти к действующим ограничениям.