9 Հուլիսի, 2020 18:11Հուլիսի 9-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, երկկողմ համաձայնությամբ, բացօթյա ձևաչափով, կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի հանդիպումը՝ երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի քննարկման նպատակով:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանության պաշտպանական հարցերով ռազմական կցորդ, ավագ գնդապետ Սուն Ցզիլունը:
Կողմերը նշել են հայ-չինական հարաբերությունների և ռազմաքաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը համագործակցության գրեթե բոլոր ոլորտներում, այդ թվում նաև՝ պաշտպանական բնագավառում: Քննարկվել են համագործակցության հետագա զարգացման և ընդլայնման ուղիները: Կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերի շուրջ:
Հանդիպման ավարտին Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանին՝ կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարի շրջանակում ՀՀ կառավարության ջանքերին աջակցելու համար:

9 July, 2020 18:11On July 9, Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to the Republic of Armenia Tian Erlong in the administrative complex of the RA Ministry of Defence to discuss issues of mutual interest.
The sides noted the high level of the Armenian-Chinese relations, military-political dialogue in almost all the sectors of the cooperation, including the defence sector. The paths for further development and expansion of the cooperation were discussed. They exchanged views on the issues related to the regional and international security.
At the end of the meeting, David Tonoyan thanked the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to the Republic of Armenia for supporting the efforts of the Government of the Republic of Armenia in the fight against the coronavirus pandemic.