Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
Աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը նոյեմբերի 6-ին հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Վրաստանի համագործակցության հարցեր, կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանում անվտանգային իրավիճակի և մարտահրավերների վերաբերյալ:
Երկու պետությունների պաշտպանության նախարարները կարևորել են տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդման ուղղությամբ համագործակցության զարգացումը, պայմանավորվածություն են ձեռք բերել պաշտպանական ոլորտում համագործակցությունն ընդլայնելու և  մի շարք նոր ուղղություններ ներառելու վերաբերյալ:

Давит Тоноян встретился с министром обороны Грузии
6 Ноября, 2019 16:39Министр обороны РА Давит Тоноян, находящийся с рабочим визитом в Грузии, 6 ноября встретился с министром обороны Грузии Ираклием Гарибашвили.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества Армении и Грузии в сфере обороны, состоялся обмен мнениями о безопасностной ситуации в регионе и вызовах безопасности.
Министры обороны двух стран отметили важность развития сотрудничества в направлении укрепления региональной безопасности, договорились о расширении сотрудничества в оборонной сфере и включении в него ряда новых направлений.