24 Սեպտեմբերի, 2019 18:26Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության գլխավոր վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Կշիմովսկիին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել հայ-ռուսական երկկողմ համագործակցության ընթացքը, գոհունակությամբ ընդգծել ռազմական և ռազմատեխնիկական ոլորտում իրականացվող միջոցառումների արդյունավետությունը:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-ռուսական ռազմավարական դաշնակցային գործընկերության ներկա վիճակի, փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիների ու հեռանկարների, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Министр обороны РА принял начальника Главного управления международного военного сотрудничества МО РФ
24 Сентября, 2019 18:2624 сентября министр обороны Армении Давид Тоноян принял начальника Главного управления международного военного сотрудничества министерства обороны РФ генерал-лейтенанта Александра Кшимовского.
Министр обороны РА высоко оценил процесс армяно-российского двустороннего сотрудничества, с удовлетворением подчеркнул эффективность мероприятий, реализуемых в военной и военно-технической областях.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущем состоянии армяно-российского стратегического партнерства, путях и перспективах дальнейшего развития взаимодействиях, а также вопросах региональной и международной безопасности.