18 Հունիսի, 2019 20:46Հունիսի 18-ին պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԳԴՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մաթիաս Քիսլերին՝ վերջինիս պաշտոնավարման ավարտի կապակցությամբ։
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Քիսլերին արդյունավետ գործընկերության, երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության շրջանակներում նախագծերի իրականացմանն աջակցելու համար, հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության ընթացքում։
Դեսպան Քիսլերը ևս շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության համար և նշել, որ հայ-գերմանական հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա: Դեսպանն ընդգծել է, որ գերմանական կողմը կարևորում է պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի հետ համագործակցությանը և համոզմունք հայտնել, որ այն շարունակելու է զարգանալ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

18 Июня, 2019 20:4618 июня министр обороны Давит Тоноян принял Чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Германия в РА Матиаса Кислера по случаю завершения его миссии в РА.
Министр обороны поблагодарил посла Кислера за эффективное партнерство, содействие реализации проектов в рамках сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах и пожелал ему успехов в его дальнейшей деятельности.
Посол Кислер также поблагодарил за сотрудничество и отметил, что армяно-германские отношения находятся на высоком уровне.
Посол подчеркнул, что немецкая сторона придает важность сотрудничеству с Арменией в оборонной сфере и выразил уверенность в том, что оно будет развиваться и дальше.
В ходе встречи обсуждались также вопросы региональной безопасности и другие, представляющие взаимный интерес.