14 Հունիսի, 2019 16:08Նիստի սկզբում Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է հանձնաժողովի նոր անդամներին, ինչպես նաև նիստին մասնակցելու համար շնորհակալություն հայտնել Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գրասենյակի ղեկավարին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է ԿԽՄԿ-ի դերակատարումը ԼՂ հակամարտության հետևանքով անհայտ կորած անձանց ճակատագրերը պարզելու, գերիների ու պատանդների շահերն ու իրավունքները պաշտպանելու գործում։
Նիստի մասնակիցները քննարկել են հանձնաժողովի աշխատանքների հետ կապված կազմակերպչական մի շարք հարցեր, նախանշել 2019թ. երկրորդ կիսամյակի ծրագրում ներառված միջոցառումներն ու աշխատանքային հիմնական ուղղությունները: Հանձնաժողովի անդամները հանդես են եկել համադրված գործունեության կազմակերպման վերաբերյալ առաջարկություններով:
Նիստի ավարտին Հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է անհայտ կորած անձանց ճակատագրերը պարզելու և նրանց ընտանիքներին աջակցություն ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը:

Meeting of Interdepartmental Commission on Captives, Hostages and Missing Persons held
14 June, 2019 16:08On 14 June the Interdepartmental Commission on Captives, Hostages and Missing Persons held its meeting at the Ministry of Defence.
The meeting was chaired by Defence Minister Davit Tonoyan. At the beginning of the meeting, Tonoyan introduced the new members of the Commission and thanked the head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) delegation to Armenia for attending the meeting. He praised the ICRC for its role in the efforts of finding those missing in the NK conflict and defending the rights and interests and rights of captives and hostages.
The participants of the meeting discussed issues related to the works of the Commission and outlined future activities for 2019. At the end of the meeting, Minister Tonoyan highlighted the need for the search of the missing persons and the need to support their families.