7 Հունիսի, 2019 18:04Նիստը վարել են հանձնաժողովի համանախագահներ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանը և ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ Վլադիմիր Դրոժժովը:
Հանձնաժողովի 14-րդ նիստի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցությանը, պայմանագրային-իրավական բազայի զարգացմանը, ինչպես նաև նախորդ՝ 13-րդ նիստին ընդունված որոշումների կատարմանը վերաբերող հարցեր, քննարկվել և ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր, այդ թվում՝ ռազմական նշանակության արտադրանքի մատակարարման վերաբերյալ: Հանձնաժողովի հայկական և ռուսական ազգային մասերի առանձին ոլորտների մասնագետների միջև անցկացվել են աշխատանքային հանդիպումներ ու քննարկումներ: Հայկական կողմից հանձնաժողովի աշխատանքաներին ներգրավված են եղել պաշտպանության նախարարության և շահագրգիռ այլ գերատեսչությունների ու մարմինների ներկայացուցիչներ:
Հունիսի 6-ին անցկացված ամփոփիչ նիստի ընթացքում հայկական և ռուսական կողմերի համանախագահողները ստորագրել են ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հաձնաժողովի 14-րդ նիստի Արձանագրությունը:

В административном комплексе министерства обороны РА состоялось заседание армяно-российской межправительственной комиссии
7 Июня, 2019 18:04Заседание проходило под председательством сопредседателей комиссии, заместителя министра обороны РА Макара Гамбаряна и заместителя директора Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству РФ Владимира Дрожжова.
На 14-й сессии Комиссии были обсуждены вопросы, касающиеся двустороннего военно-технического сотрудничества, развитию договорно-правовой базы, а также выполнения решений, принятых на предыдущей 13-й сессии, а также был обсужден и подписан ряд документов, в том числе вопрос о поставках продукции военного назначения.
Были проведены рабочие встречи и консультации между специалистами отдельных областей с армянской и российской сторон. В работе Комиссии с армянской стороны были задействованы представители министерства обороны и других заинтересованных ведомств и органов.
В ходе заключительного заседания 6 июня сопредседатели армянской и российской сторон подписали Протокол 14-го заседания Межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству.