7 Հունիսի, 2019 18:04Նիստը վարել են հանձնաժողովի համանախագահներ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանը և ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ Վլադիմիր Դրոժժովը:
Հանձնաժողովի 14-րդ նիստի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցությանը, պայմանագրային-իրավական բազայի զարգացմանը, ինչպես նաև նախորդ՝ 13-րդ նիստին ընդունված որոշումների կատարմանը վերաբերող հարցեր, քննարկվել և ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր, այդ թվում՝ ռազմական նշանակության արտադրանքի մատակարարման վերաբերյալ: Հանձնաժողովի հայկական և ռուսական ազգային մասերի առանձին ոլորտների մասնագետների միջև անցկացվել են աշխատանքային հանդիպումներ ու քննարկումներ: Հայկական կողմից հանձնաժողովի աշխատանքաներին ներգրավված են եղել պաշտպանության նախարարության և շահագրգիռ այլ գերատեսչությունների ու մարմինների ներկայացուցիչներ:
Հունիսի 6-ին անցկացված ամփոփիչ նիստի ընթացքում հայկական և ռուսական կողմերի համանախագահողները ստորագրել են ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հաձնաժողովի 14-րդ նիստի Արձանագրությունը:

Meeting of Armenian-Russian intergovernmental commission held at Armenian Ministry of Defence
7 June, 2019 18:04The 14th meeting of the Armenian-Russian intergovernmental commission on military-technical cooperation was held at the Armenian Ministry of Defence on 3-7 June.
The meeting was presided over by the co-chairs of the Commission, Deputy Minister of Defence Makar Ghambaryan and Deputy Director of Russia’s Federal Service for Military-Technical Cooperation Vladimir Drozhzhov.
Issues related to the bilateral military-technical cooperation, the legal framework of the treaties as well as other issues were discussed at the meeting. The Armenian side was represented by officials and experts from the Defence Ministry and other relevant agencies and bodies.
During the final session on 6 June, the co-chairs signed the minutes of the Commission’s 14th meeting.