13 Փետրվարի, 2019 18:04
Հայաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում փետրվարի 13-ին Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների հիշատակին:
Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը եղել է նաև Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտում, որտեղ կիպրական կողմին են ներկայացվել պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերն ու աշխատանքները:
Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն կատարած այցելության ընթացքում ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը և վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանը Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարին ծանոթացրել են վերականգնողական կենտրոնի հնարավորություններին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է նաև համագործակցության հետագա ձևաչափը:

13 February, 2019 18:04
The delegation headed by Cyprus Defence Minister Savvas Angeledis, on an official visit to Armenia, paid on 13 February a visit to the Tsitsernakaberd Memorial Complex to pay homage to the Armenian Genocide victims. The delegation was accompanied by Armenian Deputy Defence Minister Gabriel Balayan.
The delegation also visited the Mathematical Machines Research Institute of Yerevan, where they studied the hi-tech defence projects developed in the Institute.
During the visit to the Homeland Defender's Rehabilitation Center, YSMU Rector Armen Muradyan and the Centre’s director, Haykuhi Minasyan, briefed Minister Angeledis on the Centre’s capacities. At the meeting, the further format of cooperation was also discussed.