Ստորագրվել է ՀՀ ՊՆ և ՀՀ-ում հավատարմագրված ռազմական կցորդների ասոցիացիայի համագործակցության ծրագիրը
Հունվարի 29-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը, Հայաստանում հավատարմագրված արտերկրի դեսպանությունների ռազմական կցորդների համար անցկացրել է ամենամյա բրիֆինգ, որի ընթացքում ներկայացվել է տեղեկատվություն պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային ռազմական համագործակցության ոլորտներում 2018թ. տեղի ունեցած հիմնական զարգացումների, անցկացված միջոցառումների և արձանագրված ձեռքբերումների վերաբերյալ: Լ. Այվազյանը պատասխանել է նաև ռազմական կցորդներին հետաքրքրող հարցերին:
Միջոցառման ավարտին ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայաստանում հավատարմագրված ռազմական կցորդների ասոցիացիայի համագործակցության 2019թ. ծրագիրը:

Подписана программа сотрудничества между Министерством обороны РА и Ассоциацией военных атташе, аккредитованных в Республике Армения
29 Января, 2019 16:13
29 января в административном комплексе МО РА начальник управления оборонной политики Министерства обороны РА Левон Айвазян провел ежегодный брифинг для аккредитованных в Армении военных атташе, в ходе которого он представил информацию об основных событиях, проведенных мероприятиях и достижениях, которые имели место в области оборонной политики и международного военного сотрудничества в 2018 году.
Л. Айвазян также ответил на вопросы, интересующие военных атташе.
В конце мероприятия было подписано Соглашение о сотрудничестве между Министерством обороны РА и Ассоциацией военных атташе, аккредитованных в Армении.