22 Դեկտեմբերի, 2018 12:35
ՀՀ վարչապետի 19.11.2018թ. «Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողով ստեղծելու, դրա կազմը և աշխատակարգը հաստատելու մասին» հմ. 1535-Ա որոշմամբ ստեղծվել է միջգերատեսչական հանձնաժողով, որի կազմում կարող է ընդգրկվել գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հասարակական կազմակերպությունների 4 ներկայացուցիչ:
Խորհրդի կազմում ընդգրվելու համար հասարակական կազմակերպությունները կարող են մինչև 2019թ. հունվարի 15-ը ներկայացնել իրենց հայտերը` ըստ ներկայացված ձևաչափի:

22 Декабря, 2018 12:35
Решением номер 1535-А премьер-министра РА от 19 ноября «О создании Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц, утверждении ее состава и порядка работы», создана межведомственная комиссия, в которую могут войти 4 представителя неправительственных организаций, занимающихся вопросами пленных, заложников и пропавших без вести.
Для включения в состав комиссии неправительственные организации могут подать свои заявки в представленном формате до 15 января 2019 года.