Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Կարեն Ղազարյանի ծնողներին
Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է 2018թ. հունիսին հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի, Տավուշի մարզի Բերդավան գյուղի բնակիչ Կարեն Ղազարյանի ծնողներին:
Հանդիպման ընթացքում Կ. Ղազարյանի ծնողներն անհանգստություն են հայտնել որդու առողջական վիճակի հնարավոր սրացման առնչությամբ՝ պայմանավորված նրա` Ադրբեջանում անազատության մեջ գտնվելու և ընթացող դատավարության պայմաններով, կրկին անգամ նշել են, որ 2004-2006թթ. պարտադիր զինվորական ծառայություն անցնելուց հետո Կ. Ղազարյանը երբևէ չի ծառայել ՀՀ զինված ուժերում:
ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Տոնոյանն իր հերթին նշել է, որ հայկական կողմն ինտենսիվ աշխատում է Կ. Ղազարյանին Հայաստան վերադարձնելու ուղղությամբ՝ համագործակցելով ինչպես ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահների, այնպես էլ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության  հետ:
Դավիթ Տոնոյանը միաժամանակ հույս է հայտնել, որ Ադրբեջանի իշխանությունները Կ. Ղազարյանի՝ հայրենիք վերադառնալու հումանիտար բնույթի խնդիրը չեն դիտարկի հակամարտող կողմերի ռազմագերիների փոխանակման համատեքստում:

Давид Тоноян принял родителей Карена Казаряна
29 ноября председатель комиссии РА по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц, и.о. министра обороны Армении Давид Тоноян принял родителей жителя села Бердаван Карена Казаряна, который в июне 2018 года пересек армяно-азербайджанскую границу.
Во время встречи родители К. Казаряна выразили обеспокоенность в связи со возможным обострением состояния здоровья своего сына, обусловленным его нахождением в несвободе в Азербайджане и условиями продолжающегося судебного процесса и еще раз отметили, что после прохождения обязательной военной службы не служил когда-либо в ВС РА.
Председатель комиссии РА по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц Давит Тоноян в свою очередь отметил, что aрмянская сторона в сотрудничестве как с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, так и делегацией Международного комитетом Красного Креста интенсивно работает над возвращением К.Казаряна в Армению.
В то же время Давид Тоноян выразил надежду, что власти Азербайджана не будут рассматривать вопрос возвращения К. Казаряна на Родину гуманитарного характера в контексте обмена военнопленными между конфликтующими сторонами.