Կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի հերթական նիստը
Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի հերթական նիստը:
Ողջունելով հասարակական խորհրդի անդամներին՝ Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է հասարակական կարծիքի և զինված ուժերում խնդրահարույց հարցերի ուսումնասիրման, հասարակության շրջանում բանակի դերակատարության բարձրացման առումով խորհրդի կողմից իրականացվող աշխատանքը: Դավիթ Տոնոյանը վստահություն է հայտնել, որ հասարակական խորհուրդն իր արդյունավետ գործունեությամբ այսուհետ ևս բանակի և հասարակության միջև կձևավորի երկխոսության մթնոլորտ:
Պաշտպանության նախարարի խորհրդական, հասարակական խորհրդի համակարգող Գեղամ Հարությունյանը և խորհրդի անդամները հանդիպման ընթացքում հանդես են եկել մի շարք առաջարկություններով: Քննարկվել են առաջիկա աշխատանքային ծրագրերը, որոնց վերաբերյալ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է իր դիտարկումները և տվել համապատասխան ցուցումներ:

26 October, 2018 17:27
A regular meeting of the Armenian defence minister’s Public Council was held at the Ministry of Defense on 26 October.
Welcoming the members of the public council, Davit Tonoyan highlighted the role of the Council in analyzing the public opinion, addressing the problematic issues in the Armed Forces, as well as raising its role in the society. Tonoyan expressed confidence that the Council, through its effective activities, will continue to form an atmosphere of dialogue between the society and the Army.
Gegham Harutyunyan, an advisor to the Minister of Defence and the Public Council Coordinator, and the Council members made several recommendations during the meeting. Upcoming work plans were discussed, and the defence minister presented his observations, giving appropriate instructions.