Ամփոփվել են եռամսյակում իրականացված աշխատանքները
Հոկտեմբերի 13-ին 5-րդ զորամիավորումում ամփոփվել են 2018 թվականի ուսումնական տարվա երրորդ եռամսյակի մարտական պատրաստության, մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, մարտական հերթապահության և զինվորական կարգապահության արդյունքները:
Զեկույցներում նշվել է, որ զորամիավորումում և ենթակա զորամասերում անցկացվել են մարտական պատրաստականության հանկարծակի ստուգումներ. գրանցվել են գոհացուցիչ արդյունքներ: Մեծ ուշադրություն է դարձվել դաշտային կառավարման կետերին՝ դրանց ծավալմանը ու անխափան գործունեությանը: Առանձնացվել են ռեսուրսների ուսումնասիրության և համալրման ուղղությամբ իրականացված այն միջոցառումները, որոնք դրական ազդեցություն են ունեցել զորամասերի մարտունակության բարձրացման և խնդիրների հաջող կատարման ընթացքի վրա:
Ներկայացվել է նաև սպառազինության և տեխնիկայի վիճակը: Դրանք մարտունակ պահելուց զատ, որպես կարևորագույն խնդիր, նշվել են սպառազինության և տեխնիկայի ձմեռային սեզոնի անցման աշխատանքները և այդ ուղղությամբ  իրականացված միջոցառումները:
Ուսումնական տարվա երրորդ եռամսյակում զորամիավորման զորամասերի հրամանատարական կազմի գործունեությունը ուղղված է եղել անձնակազմի դաստիարակչական, սոցիալական, մշակութաժամանցային, ռազմահայրենասիրական և հոգևոր դաստիարակության, հոգեբանական աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպմանը:
Ամփոփելով հնչած զեկույցները, զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Ա. Փիլոյանն ընդգծել է, որ եռամսյակի ընթացքում բոլոր ուղղություններով իրականացվել են մեծածավալ աշխատանքներ, շնորհակալություն հայտնել անձնակազմին բարեխիղճ ծառայության համար: Հետագա աշխատանքների կազմակերպման, մարտական հերթապահության, մարտական պատրաստության և այլ միջոցառումների կատարման ուղղությամբ տրվել են հանձնարարականներ:
Նիստի ավարտին խրախուսվել են ուսումնական տարվա երրորդ եռամսյակի ընթացքում բարեխիղճ ծառայությամբ աչքի ընկած մի խումբ զինծառայողներ:

Third quarter summed up
The results of the third quarter of the 2018 training year, in terms of combat readiness, combat and mobilization readiness, combat duty and military discipline were summed up at the 5th Army Corps.
The reports mentioned that the 5th Corps and its subordinate units were subjected to sudden inspections of combat readiness and showed satisfactory results. Great attention was paid to the field management outlets, their setups and uninterrupted activity. The activities aimed at resource exploration and replenishment that have had a positive impact on increasing the combat readiness of the military units and successful fulfilment of the tasks were cited.
The state of armament and equipment was also presented. In addition to maintaining them in the state of combat readiness, the importance of preparing them to winter was noted as the most important objective.
In the third quarter, the commanders worked to improve the academic, socio-economic, cultural, patriotic and spiritual education and the psychological state of the personnel.
Summing up the reports, the commander of the Corps, Col. A. Piloyan, said that during the quarter, large-scale work has been done in all directions, and thanked the servicemen for their conscientious service. Also, instructions were given for further work, arrangements of combat duty, combat training preparation and other activities.
At the end of the meeting, a group of servicemen who had shown excellent results in the third quarter were awarded.