ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում քննարկվել են հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության օրակարգային հարցեր
18 Մայիսի, 2018 17:58
Մայիսի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին:
ԱՄՆ դեսպանը շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ աշխատանքային գործունեության մեջ: ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել մաղթանքի համար և նշել, որ Հայաստանը շարունակելու է զարգացնել հարաբերությունները դաշնակիցների հետ և զուգահեռաբար ընդլայնելով գործընկերային համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության օրակարգային հարցերին, տարածաշրջանային անվտանգությանը և վերահաստատել փոխգործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպումից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպանը մասնակցել են ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մայիսի 14-ից 18-ը անցկացված Պաշտպանության կառավարման հարցերով միջգերատեսչական դասընթացի մասնակիցների ավարտական հավաստագրերի հանձնման արարողությանը: Նշված միջոցառումն անցկացվել է հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության շրջանակներում` ԱՄՆ-ի պաշտպանական ռեսուրսների կառավարման ինստիտուտի փորձագետների կողմից:

В административном комплексе МО РА обсуждались вопросы повестки армяно-американского оборонного сотрудничества
18 Мая, 2018 17:58
18 мая Министр обороны РА Давит Тоноян принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в РА Ричарда Миллса.
Посол США поздравил Давита Тонояна с назначением на пост Министра обороны и пожелал ему успехов в его работе. Министр обороны поблагодарил за пожелания и отметил, что Армения продолжит развивать отношения с союзниками и одновременно будет расширять партнерское сотрудничество.
В ходе встречи стороны затронули вопросы повестки армяно-американского сотрудничества в области обороны, региональной безопасности и подтвердили готовность развивать сотрудничество.
После встречи министр обороны РА и Чрезвычайный и Полномочный посол США приняли участие в церемонии вручения итоговых сертификатов участникам Межведомственного учебного курса по оборонному управлению, который прошел 14-18 мая в административном комплексе Министерства обороны РА.
Указанное мероприятие было проведено в рамках армяно-американского сотрудничества в области обороны экспертами Института управления оборонными ресурсами США.