ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Միր» միջպետական հեռուստառադիոընկերության ազգային մասնաճյուղ
Դեկտեմբերի 27–ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այցելել է «Միր» միջպետական հեռուստառադիոընկերության ազգային մասնաճյուղ և շնորհավորել անձնակազմին հեռուստառադիոընկերության հիմնադրման 25–ամյակի կապակցությամբ։
Այցելության ընթացքում Վիգեն Սարգսյանը ծանոթացել է ընկերության տեխնիկական հնարավորություններին, աշխատանքային պայմաններին և զրուցել մասնաճյուղի աշխատակիցների հետ:
Հեռուստառադիոընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Մերուժան Սարգսյանը պաշտպանության նախարարին ներկայացրել է պատրաստվող հեռուստաարտադրանքը, սփռման ծավալները, եթեր հեռարձակվող հաղորդումների բովանդակությունը, ինչպես նաև ապագա ծրագրերը։
Մերուժան Սարգսյանը պաշտպանության նախարարին է հանձնել «Միր» միջպետական հեռուստառադիոընկերության ղեկավարության շնորհակալական նամակը և հուշամեդալը։

Министр обороны РА посетил национальный филиал Межгосударственной телерадиокомпании «Мир»
27 декабря министр обороны РА Виген Саргсян посетил национальный филиал Межгосударственной телерадиокомпании «Мир» и поздравил сотрудников с 25-летием основания.
В ходе визита Виген Саргсян ознакомился с техническими возможностями компании, условиями работы и побеседовал с сотрудниками филиала.
Директор армянского филиала телерадиовещательной компании Меружан Саргсян представил министру обороны телепродукцию компании, объемы вещания, содержание программ, выпускаемых в эфир, а также будущие программы.
Меружан Саргсян вручил благодарственное письмо руководства Межгосударственной телерадиокомпании «Мир»и памятную медаль министру обороны.