19 Դեկտեմբերի, 2017 20:12
Դեկտեմբերի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նիստը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2017թ.-ի ընթացքում կատարված աշխատանքները, նախանշվել են 2018թ. ծրագրում ներառված միջոցառումներն ու աշխատանքային հիմնական ուղղությունները: Հանձնաժողովի անդամները հանդես են եկել համադրված գործունեության կազմակերպման վերաբերյալ առաջարկություններով:
Իր ամփոփիչ խոսքում հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, դրական գնահատելով 2017թ.-ին հանձնաժողովի անդամների և հանձնաժողովին առընթեր աշխատանքային խմբի կողմից իրականացված գործունեությունը, մի շարք հանձնարարականներ է տվել 2018թ. նախանշված միջոցառումների վերաբերյալ` կարևորելով գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց ընտանիքներին սոցիալական և բարոյահոգեբանական աջակցության ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը:

19 December, 2017 20:12The regular meeting of the Committee on Prisoners of War, Hostages and MIAs was held at the Ministry of Defence on December 19.
The meeting discussed the Committee’s 2017 performance and its 2018 action plan, as well as the main directions. The members of the Committee put forward proposals on the organization of joint activities.
In his concluding remarks, Defence Minister Vigen Sargsyan, who is the Committee’s chairman, praised the performance of the Committee’s members and the members of the Committee’s working group in 2017, gave instructions regarding the activities to be implemented in 2018, underscoring the importance of providing economic, moral and psychological assistance to the families of the prisoners of war, hostages and persons missing in action.