19 Դեկտեմբերի, 2017 20:12
Դեկտեմբերի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նիստը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2017թ.-ի ընթացքում կատարված աշխատանքները, նախանշվել են 2018թ. ծրագրում ներառված միջոցառումներն ու աշխատանքային հիմնական ուղղությունները: Հանձնաժողովի անդամները հանդես են եկել համադրված գործունեության կազմակերպման վերաբերյալ առաջարկություններով:
Իր ամփոփիչ խոսքում հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, դրական գնահատելով 2017թ.-ին հանձնաժողովի անդամների և հանձնաժողովին առընթեր աշխատանքային խմբի կողմից իրականացված գործունեությունը, մի շարք հանձնարարականներ է տվել 2018թ. նախանշված միջոցառումների վերաբերյալ` կարևորելով գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց ընտանիքներին սոցիալական և բարոյահոգեբանական աջակցության ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը:

19 Декабря, 2017 20:12
19-го декабря в административном комплексе МО РА состоялось очередное заседание Комиссии, занимающейся вопросами военнопленных, заложников и пропавших без вести РА.
В ходе заседания были обсуждены работы, проделанные в 2017 году, обозначены мероприятия, включенные в программу 2018 года и основные направления работы. Члены Комиссии внесли предложения по организации координированной деятельности.
В своем заключительном слове Председатель Комиссии, министр обороны Виген Саргсян, положительно оценивая деятельность членов Комиссии и рабочей группы при Комитете в 2017 году, дал ряд поручений по мероприятиям, намеченным на 2018 год, подчеркнув необходимость оказания социальной и морально-психологической помощи семьям военнопленных, заложников и пропавших без вести лиц.