3 Հոկտեմբերի, 2017 20:57Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի» հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը կարևորել է հիմնադրամի աշխատանքների թափանցիկության ապահովումը լրացուցիչ միջոցների ներգրավման և հիմանդրամի գործունեության նկատմամբ հանրային վստահությունն առավել ամրապնդելու տեսանկյունից:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Վարուժան Ավետիքյանը ներկայացրել է վերջին երեք ամիսների ընթացքում հավաքագրված գումարների, կատարված հատուցումների և նվիրատվությունների մասին տեղեկատվությունը, ընթացիկ աշխատանքները:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են են հոգաբարձուների խորհրդի անդամների կողմից ներկայացված մի շարք առաջարկներ, որոնք ներառվել են հաջորդ նիստի օրակարգում:

3 October, 2017 20:57Servicemen Insurance Fund Board of Trustees meeting was held on October 3 at the Ministry of Defence.
Armenian Defence Minister Vigen Sargsyan, who is the chairman of the Board of Trustees, underscored that it is crucial to ensure the transparency of the Fund's activities in terms of attracting additional funds and strengthening the public confidence in the activities of the Fund.
Varuzhan Avetikyan, the executive director of the Fund, presented information about the money collected, contributions and donations made during the past three months as well as the current activities.
The meeting also discussed a number of proposals submitted by members of the Board: the proposals were included in the agenda of the next meeting.