3 Հոկտեմբերի, 2017 20:57Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի» հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը կարևորել է հիմնադրամի աշխատանքների թափանցիկության ապահովումը լրացուցիչ միջոցների ներգրավման և հիմանդրամի գործունեության նկատմամբ հանրային վստահությունն առավել ամրապնդելու տեսանկյունից:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Վարուժան Ավետիքյանը ներկայացրել է վերջին երեք ամիսների ընթացքում հավաքագրված գումարների, կատարված հատուցումների և նվիրատվությունների մասին տեղեկատվությունը, ընթացիկ աշխատանքները:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են են հոգաբարձուների խորհրդի անդամների կողմից ներկայացված մի շարք առաջարկներ, որոնք ներառվել են հաջորդ նիստի օրակարգում:

Состоялось очередное заседание Совета попечителей «Фонда страхования военнослужащих»
3 октября в административном комплексе Министерства обороны РА состоялось очередное заседание Совета попечителей «Фонда страхования военнослужащих».
В ходе заседания Председатель попечительского совета Фонда, министр обороны РА Виген Саргсян подчеркнул важность обеспечения прозрачности деятельности Фонда с точки зрения привлечения дополнительных средств и еще бпльшего укрепления доверия общественности к деятельности Фонда.
Варужан Аветикян, исполнительный директор Фонда, представил информацию о собранных суммах, компенсациях и пожертвованиях в течение последних трех месяцев, текущей деятельности.
В ходе заседания был обсужден ряд предложений, сделанных членами попечительского совета,которые были включены в повестку следующего заседания.