Վիգեն Սարգսյանը մասնակցել է «Փոքր անցումային տնտեսություններ. տեղային պատասխաններ համընդհանուր մարտահրավերներին» թեմայով նստաշրջանին
14 Սեպտեմբերի, 2017 18:16
Սեպտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը Հայ-ռուսական համալսարանում մասնակցել է «Փոքր անցումային տնտեսություններ. տեղային պատասխաններ համընդհանուր մարտահրավերներին» թեմայով նստաշրջանին և հանդես եկել ելույթով:
«Տարածաշրջանային մարտահրավերներ. գոյատևումից դեպի զարգացում» խորագրով ելույթում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անդրադարձել է Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին, տարածաշրջանային զարգացումներին, հարևան պետությունների հետ փոխհարաբերություններին ու դրանց զարգացման հնարավոր ուղիներին:

Виген Саргсян принял участие в сессии на тему «Малые переходные экономики: местные ответы глобальным вызовам»
14 Сентября, 2017 18:16
14-го сентября министр обороны РА Виген Саргсян принял участие в сессии на тему «Малые переходные экономики: местные ответы глобальным вызовам», проходящей в Армяно-русском университете и имел выступление.
В выступлении на тему «Региональные вызовы: от выживания к развитию» глава оборонного ведомства затронул вызовы, стоящие перед Арменией, региональные процессы, взаимоотношения с соседними государствами и возможные пути их развития.