23 Մայիսի, 2017 19:27Մայիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության և կրթության ու գիտության նախարարների պաշտոնակատարներ Վիգեն Սարգսյանն ու Լևոն Մկրտչյանը այցելել են «Գևորգյան մարտարվեստի դպրոց» հայրենասիրական-երիտասարդական կենտրոն:
Վիգեն Սարգսյանն ու Լևոն Մկրտչյանը մասնակցել են «Գևորգյան մարտարվեստի դպրոցի» կազմավորման հինգերորդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը, ծանոթացել են մարզադպրոցի գործունեությանն ու հաջողություններին:
Ողջունելով մարզադպրոցի սաներին ու միջոցառման մասնակիցներին, Վիգեն Սարգսյանը կարևորել է մարզադպրոցի դերը առողջ ապրելակերպով և ազգային գաղափարախոսությամբ առաջնորդվող երիտասարդների ձևավորման գործում: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը քննարկման ընթացքում ներկայացրել է «Ազգ-բանակ» գաղափարի շրջանակում մշակված ծրագրերն ու դրանց նպատակները, պատասխանել հանդիպման մասնակիցների հարցերին։

On May 23rd, the acting Ministers of Defense and Education and Science of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan and Levon Mkrtchyan visited the “Gevorgyan School of Martial Arts” patriotic-youth center.
Vigen Sargsyan and Levon Mkrtchyan participated in the 5th anniversary of the establishment of the “Gevorgyan School of Martial Arts,” and acquainted themselves with the school’s activities and its accomplishments.
Greeting the participants of the event and students of the school, Vigen Sargsyan expressed the importance of the activities carried out by the school in promoting healthy living and cultivating patriotism in the youth. The acting Minister of Defense presented the programs designed in the context of the “Nation-Army” concept and answered questions posed by the participants.