5-րդ բանակային կորպուսում ամփոփվել են կատարված աշխատանքները
Զինված ուժերի պատրաստության պլանի համաձայն` 5-րդ բանակային կորպուսի Ռազմական խորհրդի նիստում ամփոփվել են 2017թ. ուսումնական տարվա առաջին եռամսյակում կատարված աշխատանքները:
Նիստի ընթացքում զեկուցումներով հանդես են եկել զորամիավորման շտաբի պետը, հրամանատարի տեղակալները: Զեկույցներում մանրամասն ներկայացվել և վերլուծվել են ենթակա ստորաբաժանումների մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, օպերատիվ և շտաբների պատրաստության ու զորքերի ծառայության կազմակերպման, սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պահպանման և շահագործման, թիկունքային ապահովման, զինվորական կարգապահության ամրապնդման և զինծառայողների բարոյահոգեբանական վիճակի ամրապնդման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները: Անդրադարձ է կատարվել զորքերի ղեկավարման համակարգի խնդիրներին և կատարելագործման ուղիներին, զորահավաքային պատրաստության և համալրման ուղղությամբ կատարված միջոցառումներին: Ընդգծվել է, որ ամբողջությամբ իրականացվել են պատրաստության պլանով նախատեսված բոլոր աշխատանքները:
Ամփոփելով ռազմական խորհրդի նիստը և շնորհակալություն հայտնելով բարեխիղճ ծառայությամբ աչքի ընկած զինծառայողներին, զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը նախանշել է հետագա աշխատանքների կազմակերպման առավել կարևոր ուղղությունները և մարտական խնդիրներն ամբողջությամբ իրագործելու համար տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:

The works carried out in the 5th army corps have been summarized
In accordance with the preparation plan of the Armed Forces, the results of the works carried out in the 5th arm corps during the first three months of the 2017 academic year were summarized in a meeting of the military council.
The commander of the army corps base and deputy commanders of the army corps presented briefings. The briefings included detailed descriptions of works aimed at improving combat and mobilization preparedness, organization of service, operative and base preparedness, maintenance and use of armaments and military technology, military discipline and morale. References were made to issues concerning systems for managing forces and ways to improve them, and events aimed at mobilization preparedness and recruitment. It was also noted that all works that were included as part of the preparation plan were successfully carried out.
Concluding the meeting of the military council and thanking outstanding servicemen for their service, commander of the army corps, major-general Karen Abrahamyan noted the particularly important directions for future works and gave assignment for complete realization of combat tasks.