13 Հոկտեմբերի, 2016 20:12Հոկտեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյետնանտ Մովսես Հակոբյանի հանդիպումը ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովի հետ: ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետին այնուհետև ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
Հանդիպումների ընթացքում քնարկվել են հոկտեմբերի 14-ին Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ պետությունների Հավաքական անվտանգության խորհրդի և կանոնդրային մարմինների նիստերի օրակարգի հարցերը:
Առանձնակի ուշադրության են արժանացել ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի գործունեության կատարելագործմանն ուղղված, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման խնդիրները:

13 Октября, 2016 20:12
Начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Мовсес Акопян 13 октября встретился с начальником Объединенного штаба ОДКБ, генерал-полковником Анатолием Сидоровым. Далее начальника Объединенного штаба ОДКБ принял министр обороны Армении Виген Саргсян.
На встречах были обсуждены вопросы повестки предстоящих в Ереване 14 октября заседаний Совета коллективной безопасности и Уставных органов ОДКБ.
Особое внимание было уделено задачам по совершенствованию деятельности Объединенного штаба ОДКБ, а также дальнейшего развития военного компонента ОДКБ.