29 Հունիսի, 2016 09:49Հունիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության զինված ուժերի 160-րդ Ուելսյան հետևակային բրիգադի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մարտին Գամբլի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համագործակցության խորացման և նոր ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորությունները:
160-րդ Ուելսյան բրիգադը ՀՀ պաշտպանության նախարարության գործընկերն է և արդեն երկու տարի է ՀՀ զինված ուժերի հետ համագործակցություն և փորձի փոխանակում է իրականացնում մի շարք ոլորտներում
Բրիտանական պատվիրակությունն այցելել է նաև Հայաստան-Կանզաս «Նահանգային գործընկերություն» ծրագրի և ՀՀ զինված ուժերում արհեստավարժ սերժանտական համակարգի զարգացման շրջանակում կրտսեր հրամանատարական կազմի վերապատրաստմանն ուղղված փուլային դասընթացի անցկացման վայր:

On June 28th, First Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia Davit Tonoyan received the delegation led by commander of the 160th Wales infantry brigade, General Martin Gamble.
During the meeting, opportunities for deepening cooperation and cooperating in new areas were discussed.
The 160th Wales brigade is a friend of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, and has already cooperated and shared experience with the Armed Forces of the Republic of Armenia in a variety of spheres for two years.
The British delegation also visited the teaching area for junior command training, which is part of the program for developing skillful sergeants at the Armed Forces of the Republic of Armenia through the Armenia-Kansas "State Partnership" program.