13 Ապրիլի, 2015 00:00Իտալիայի Հանրապետություն այցելության շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 10-ին եղել է ռազմարդյունաբերական համալիրի մի շարք ձեռնարկություններում, հանդիպել է ձեռնարկությունների ղեկավարության հետ:
Այցելությունների ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել տվյալ ձեռնարկությունների արտադրական և տեխնոլոգիական հնարավորությունները:
Հաշվի առնելով ռազմական արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության զարգացման հեռանկարներն ու փոխադարձ շահագրգռվածությունը, պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել մի շարք համատեղ ծրագրեր իրականացնելու շուրջ: Կողմերը պայմանավորվել են նաև մասնագիտական խմբերի փոխանակման վերաբերյալ, որոնք կուսումնասիրեն ու կմշակեն ծրագրային առաջարկներ սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի վերանորոգման, արդիականացման և արտադրության վերաբերյալ:

13 April, 2015 00:00Within the frame of the trip to the Italian Republic, on April 10, ARM Defence Minister Seyran Ohanyan visited a number of enterprises of the military-industrial complex and met with the leadership of those enterprises.
During the visits, the ARM Minister of Defence was presented with the productive and technological capacities of the enterprises.
Given the perspectives of cooperation development and mutual interest in the field of military-industrial, bilateral agreements were established for the realization of several joint projects. The parties also agreed to exchange professional groups, to study and develop proposals for arms and military equipment repair, modernization and production.