13 Փետրվարի, 2015 00:00
Փետրվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ընդունել է 2014թ. ԿԳՆ ենթակայության հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների «Տարվա լավագույն ուսուցիչ» մրցույթում հաղթող ճանաչված, ՀՀ ՊՆ Մ. Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի գերմաներենի ուսուցչուհի Աստղիկ Հարությունյանին:
Ուսուցչուհին նաև նույն մրցույթի «Ազգային ավանդույթները պահպանելու և փոխանցելու համար» անվանակարգի հաղթողն է: Շնորհավորելով և շնորհակալություն հայտնելով բարեխիղճ աշխատանքի, բանակի կողքին լինելու և վարժարանի սաներին հայրենասիրական ոգով դաստիարակելու համար Սեյրան Օհանյանը արժեքավոր նվերով է խրախուսել ուսուցչուհուն, մաղթել անսպառ եռանդ ու նորանոր հաջողություններ ազգանվեր առաքելության մեջ:

13 February, 2015 00:00Today, ARM Defence Minister Seyran Ohanyan received Astghik Harutyunyan, German teacher of the ARM MoD Monte Melqonyan Military Academy and winner of the 2014 “Teacher of the Year” contest for educational institutions under the ARM Ministry of Education of Science.
The German teacher is also the winner of the “Preservation and Transmission of National Traditions” category. Seyan Ohanyan congratulated and thanked Astghik Harutyunyan for her faithful work, her cooperation with the army and for implementing patriotic education within the military academy. The Defence Minister awarded her with a valuable gift and wished her further success in her patriotic mission.