9 Փետրվարի, 2015 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով փետրվարի 9-ից մինչև ապրիլի 1-ը զինված ուժերի սպաների հետ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում կանցկացվի ռազմական ղեկավարում մասնագիտությամբ դասընթաց:
Դասընթացը ղեկավարում է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը: Ռազմական ղեկավարում մասնագիտությամբ դասընթացի մասնակիցները կքննարկեն հետևյալ թեմաները` ժամանակակից և հիբրիդային պատերազմների բնույթը, օպերատիվ արվեստ, ազգային անվտանգություն, ռազմարվեստի պատմություն` օպերացիաների վերլուծություն: Հավաքին ներգրավված են ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ, ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների, առանձին բաժինների և բանակային զորամիավորումների ղեկավար կազմերի ներկայացուցիչներ:

9 February, 2015 00:00
From February 9 to April 1, a military specialty training session for officers of the AAF, established by the decree of the ARM Minister of Defense, will be held in the administrative complex of the ARM Ministry of Defense.
The session is headed by the Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Colonel-General Yuri Khachaturov. The attendants will discuss the following subjects: the nature of hybrid and modern warfare, operational art, national security, military history – analysis of operations. The course is attended by leading representatives of ARM MoD, AAF and GS AF departments, separate branches and army formations./DIV>