19 Հունվարի, 2015 00:00
Լրացավ ՀՀ Սյունիքի մարզում 2000թ.-ին վթարի ենթարկված ուղղաթիռի անձնակազմի և ռազմական բժիշկների մահվան 15-րդ տարելիցը:
Հունվարի 19-ին «Ռազմական բժիշկների հայկական ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության անդամները, բարձրաստիճան զինվորականներ, Երևանի կայազորի մի շարք զինծառայողներ և հոսպիտալների բուժանձնակազմերն այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու վթարի զոհ դարձած օդաչուների և բժիշկների հիշատակին: Զոհվածների հարազատների, զինվորականների հետ միասին հոգևոր ծիսակարգին մասնակցել և զոհվածների հոգիների հանգստության համար խնկարկել է «Ռազմական բժիշկների հայկական ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության նախագահ Ռուզաննա Խաչատրյանը: Նույն օրը Երևանի կայազորի մի շարք զինծառայողներ Ազգային հերոս Մովսես Գորգիսյանի մահվան 25-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել են «Ծիծեռանակաբերդ» հուշահամալիր, ծաղիկներ են դրել հերոսի շիրիմին:

19 Января, 2015 00:00
Исполнилось 15 лет со дня гибели экипажа и военных врачей вертолета, потерпевшего аварию в Сюнийском Марзе РА в 2000-м г.
19-го января члены общественной организации «Армянская ассоциация военных врачей», высокопоставленные военные, ряд военнослужащих ереванского гарнизона и представителей личного состава госпиталей посетили воинский пантеон «Ераблур» для того, чтобы воздать дань памяти ставших жертвой авиакатастрофы летчиков и военных врачей. В церемонии поминовения погибших вместе с их родными, военными приняла участие председатель общественной организации «Армянская ассоциация военных врачей» к.м.н. доктор Рузанна Гургеновна Хачатрян. В тот же день в связи с 25-летием со дня гибели Национального Героя Республики Армения Мовсеса Горгисяна ряд военнослужащих ереванского гарнизона посетилмемориальный комплекс «Цицернакаберд» и возложил цветы на могилу Героя.