19 Օգոստոսի, 2014 00:00
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայկական բանակի ողջ անձնակազմին, 12 պետությունների մասնակցությամբ անցկացված «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցույթում հայ տանկիստների` աշխարհի փոխչեմպիոնի բարձր տիտղոսին արժանանալու, անհատական ու թիմային պայքարում բարոյակամային ու մասնագիտական բարձր արդյունքներ ցուցաբերելու համար:
Օգոստոս ամիսը վկայեց ինչպես մեր հայրենիքը երիզող մարտական հենակետերում, այնպես էլ միջազգային ասպարեզներում հայ զինվորի ունեցած բարձր պատրաստվածության մասին: Մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում, ի տես ողջ աշխարհի, 19-20 տարեկան հայ զինվորները փայլուն կատարեցին տանկավարման ու կրակային դժվարագույն վարժությունները, հաղթահարեցին ամենատարբեր արգելքներ և դաշնակից ու գործընկեր բանակներում վերստին հարգանքով արտասանեցին Հայաստանի Հանրապետություն ու Հայկական բանակ անունները: Սիրելի տանկիստներ, երեսունվեց տանկային անձնակազմերի միջև լարված պայքարում հաջողությունն ու հաղթողի յուրօրինակ դափնիները դարձան ձեր հրամանատարների արհեստավարժության, անձնակազմի ուսուցումը ճիշտ և հմտորեն կազմակերպելու, իսկ հայ զինվորի կողմից` որևէ դժվարության առջև չընկրկելով առաջադրանքները կատարելու և իր Հայրենիքի անունը բարձր պահելու խորհրդանիշ: Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորիդ` ձեր վարպետության ու նվիրումի համար: Վստահ եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի յուրաքանչյուր մարտիկ այսօր ցանկանում է նմանվել ձեզ ու Հայրենիքին կծառայի այնպես, ինչպես դուք:

19 Августа, 2014 00:00Горячо поздравляю весь личный состав Армянской армии по случаю высокого достижения армянских танкистов, удостоившихся титула вице-чемпионов и продемонстрировавших высокий уровень морально-волевой и профессиональной подготовки в личной и командной борьбе на международных соревнованиях «Танковый биатлон-2014», проходивший с участием команд из 12 государств.
Август показал высокий уровень подготовки армянского солдата – как на боевых позициях на границах нашей Родины, так и на международной арене. На подмосковном полигоне «Алабино», на глазах у всего мира, 19-20-летние армянские солдаты блестяще справились с труднейшими заданиями по вождению танка и стрельбе, преодолели всевозможные препятствия, и в армиях государств-союзников и наших партнеров вновь с уважением произнесли слова «Республика Армения» и «Армянская армия».
Дорогие танкисты, лавры победителя в напряженной борьбе среди 36 танковых экипажей стали свидетельством профессионализма ваших командиров и правильной и умелой организации обучения личного состава, а со стороны армянского солдата – символом непреклонности перед любыми трудностями при выполнении любого задания, высоко неся честь Родины.
Выражаю благодарность всем вам – за ваше мастерство и преданность.
Убежден, что каждый боец Вооруженных Сил Армении сегодня хочет быть похожим на вас и будет служить Родине так, как служите вы.