19 Օգոստոսի, 2014 00:00
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայկական բանակի ողջ անձնակազմին, 12 պետությունների մասնակցությամբ անցկացված «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցույթում հայ տանկիստների` աշխարհի փոխչեմպիոնի բարձր տիտղոսին արժանանալու, անհատական ու թիմային պայքարում բարոյակամային ու մասնագիտական բարձր արդյունքներ ցուցաբերելու համար:
Օգոստոս ամիսը վկայեց ինչպես մեր հայրենիքը երիզող մարտական հենակետերում, այնպես էլ միջազգային ասպարեզներում հայ զինվորի ունեցած բարձր պատրաստվածության մասին: Մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում, ի տես ողջ աշխարհի, 19-20 տարեկան հայ զինվորները փայլուն կատարեցին տանկավարման ու կրակային դժվարագույն վարժությունները, հաղթահարեցին ամենատարբեր արգելքներ և դաշնակից ու գործընկեր բանակներում վերստին հարգանքով արտասանեցին Հայաստանի Հանրապետություն ու Հայկական բանակ անունները: Սիրելի տանկիստներ, երեսունվեց տանկային անձնակազմերի միջև լարված պայքարում հաջողությունն ու հաղթողի յուրօրինակ դափնիները դարձան ձեր հրամանատարների արհեստավարժության, անձնակազմի ուսուցումը ճիշտ և հմտորեն կազմակերպելու, իսկ հայ զինվորի կողմից` որևէ դժվարության առջև չընկրկելով առաջադրանքները կատարելու և իր Հայրենիքի անունը բարձր պահելու խորհրդանիշ: Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորիդ` ձեր վարպետության ու նվիրումի համար: Վստահ եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի յուրաքանչյուր մարտիկ այսօր ցանկանում է նմանվել ձեզ ու Հայրենիքին կծառայի այնպես, ինչպես դուք:

19 August, 2014 00:00My warmest congratulations to the all Armed Forces of Armenia for our tank crew`s high moral-volitional and professional results in individual and team struggle, which allowed them to finish the second amongst the 12 participating countries at the international competition of “Tank biathlon-2014”.
The month of August has testified the high preparedness of our soldiers both in the military posts and on international plane. In the “Alabino” military training ground, located near Moscow, Armenian soldiers of 19 to 20 years old, brilliantly performed in difficult challenges of tank driving and shooting and overcoming various obstacles they were able to proudly proclaim the names of the Republic of Armenia and the Armenian Army among armed forces of ally and partner countries. Dear tank crew members , amid the tense struggle with 36 competing 36 tank crews, it was your commanders’ professionalism, the targeted and effectively organized crew training combined with our Armenian soldiers capabilities to face various difficulties of tasks they are given, that brought us to this victorious and successful outcome.
I want to thank you all for your skills and dedication. I am sure that on this day, it is the wish of each and every soldier of the Armed Forces of the Republic of Armenia to become like you and serve the motherland as you do.