4 Հունիսի, 2014 00:00
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հրավերով ս.թ. հունիսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է Աֆղանստանում անվտանգության աջակցման միջազգային ուժերի կազմում զորախումբ տրամադրող երկրների պաշտպանության նախարարների նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2014 թվականին ավարտվող ԱՅՍԱՖ առաքելությանը և 2015 թվականից նախատեսվող ՆԱՏՕ-ի նոր նախաձեռնություններին, մասնավորապես «Վճռական աջակցություն» գործողությանն առնչվող հարցեր: Հայկական կողմը ևս մեկ անգամ հավաստել է, որ ունի կարողություններ և ցանկություն շարունակելու աջակցել Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի կողմից իրականացվող նախաձեռնություններին:

On June 4, delegation headed by the ARM Minister of Defence Seyran Ohanyan, invited by the Secretary General of NATO Anders Fogh Rasmussen, attended the session of the defense ministers of the countries taking part in the "International Security Assistance Force (ISAF) in Afghanistan, NATO Headquarters in Brussels.
Session focused on the ISAF mission in Afghanistan which will cease at the end of 2014, and new initiatives and programs planned by the NATO in 2015. The Armenian side once again reassured about the capabilities and the desire to continue supporting NATO`s initiatives in Afghanistan.