3 Մայիսի, 2014 00:00Մայիսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն աշխատանքային այցով եղել է ՀՀ հյուսիս-արևմտյան հատվածում տեղակայված ԶՈւ զորամասերից մեկում:
Պաշտպանության նախարարին ուղեկցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Հայկազ Բաղմանյանը, ՀՀ ՊՆ աշխատակազմի ղեկավար Գառնիկ Հայրապետյանը, վարչությունների պետեր, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջայց է կատարել զորամասի տարածքում, հետևել զորամասի առօրյային, մարտական պատրաստության միջոցառումների կատարմանը: Սեյրան Օհանյանը ծանոթացել է նաև զորամասի տարածքում իրականացվող լայնածավալ շինարարական աշխատանքներին, ստուգել է զորամասի առանձնահատուկ ուսումնասնյութական բազան և տեխնիկական հագեցվածությունը:
Այցի ավարտին պաշտպանության նախարարը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և սահմանել դրանց կատարման հստակ ժամանակացույց:

3 May, 2014 00:00On May 3, the ARM Defence Minister Seyran Ohanyan was on a working visit to one of the units of the AAF, stationed in the north-western part of the Republic of Armenia.
Defence Minister was accompanied by the Deputy of the Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Haykaz Baghmanyan, Chief of Staff of the ARM MoD Garnik Hayrapetyan, as well as heads of departments and other senior officers.
Defence Minister toured the area of the military unit to follow the daily life of the units and the combat-readiness activities. Seyran Ohanyan was also brief on the large-scale construction work carried out in the unit, as well as checking on the educational and material base of the unit and its equipment supply.
At the end of the working visit, Defence Minister gave relevant instructions and set a clear timetable for the implementation of the given tasks.