28 Ապրիլի, 2014 00:00Ապրիլի 28-ին` վաղ առավոտյան, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը անակնկալ այցով եղել է ՀՀ զինված ուժերի զորամասերից մեկում: Պաշտպանության նախարարը նախ հետևել է անձնակազմի վերկացին և առավոտյան մարմնամարզությանը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղում ծանոթացել է զինծառայողների մարտական պատրաստությանը, սոցիալ-կենցաղային պայմաններին: Զրուցելով զինվորների հետ` Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ յուրաքանչյուր զինծառայող պետք է գիտակցի, որ հայրենիքի պաշտպանության գործում ունի իր մասնաբաժինը և յուրաքանչյուրի բարեխիղճ ծառայությամբ է պայմանավորված նաև զորամասի մարտունակությունը:
Անակնկալ ստուգման արդյունքում արձանագրված որոշակի բացթողումները վերացնելու նպատակով Սեյրան Օհանյանը խնդիրներ է առաջադրել և համապատասխան հանձնարարականներ է տվել զորամասի հրամանատարությանը:

28 April, 2014 00:00Early in the morning of April 28 , ARM Defense Minister Seyran Ohanyan was on surprise visit visit in one of the military units of the Armenian Armed Forces. For instance, Defense Minister watched the morning wake up and exercises of the personnel.
Defense Minister got was briefed on the combat training and social conditions of the servicemen. Speaking with the soldiers, S. Ohanyan emphasized that each servicemen should be aware of the self contribution to the defence of the homeland, as well as the fact that the fighting capacity of the army unit depends on the fair service of every soldier in the unit.
Seyran Ohanyan set tasks and gave relevant instructions to the unit commanders for the further activities of the unit, to eliminate omissions indentified during the surpise visit.